• 1400/01/08 - 15:40
  • 239
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت:

از برگزیدگان دوره های ۴۶ و ۴۷ آزمون پذیرش دستیار تخصصی تجلیل شد

در جلسه ای که با حضور جمعی از مدیران حوزه آموزش پزشکی و معاون آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد از برگزیدگان دوره های 46 و 47 آزمون پذیرش دستیار تخصصی تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در این نشست که به منظور تقدیر از دستیاران نمونه و بررسی مشکلات آنها و با حضور دکتر حق دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت، دکتر پاسالار مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان، مهندس رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دکتر شیرزاد رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا و مسئولین حوزه آموزش در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد ،دکتر حق دوست اظهار داشت متاسفانه در دنیا خیلی زود دیر می شود و خیلی زودتر از آنچه فکر می‌کنیم پیری به سراغمان می‌آید و باید ببینیم چه کرده‌ایم و نتیجه چه شده است؟
متاسفانه در هر صورت، انسان حسرت گذشته را می خورد که گاهی اوقات این حسرت خوردن ها آگاهانه و گاهی غیر آگاهانه است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه اگرچه هوش یکی از عوامل موفقیت است اما ارتباط آن با موفقیت و خدمت به خلق تنگاتنگ نیست افزود، چه بسا کسانی که بضاعت زیادی هم نداشتند اما اثرات ماندگاری را در صفحات نانوشته تاریخ به یادگار گذاشته اند.
دکتر حق دوست گفت: اگر چه کسانی مثل بوعلی سینا و رازی و... را در صفحات روشن تاریخ می بینیم اما هزاران نفر سوختند و خاموش شدند و زجر کشیدند تا این افراد چون ستاره درخشیدند.
وی خاطر نشان کرد یکی از چالش های زندگی من این است که چطور و چگونه در لحظات آخر عمر از خودم راضی باشم؟
این مسئله خیلی سخت است و زمان نیز با سرعت می گذرد و هر لحظه احساس می کنم روی پل صراط در حرکت هستم و تداوم این حرکت به نیتی که داریم بستگی دارد زیرا اگر به فکر نباشیم سقوط می‌کنیم لذا باید در حق یکدیگر دعا کنیم تا خداوند کمک نماید و خود نیز عزممان را استوار سازیم تا زندگی چند روزه دنیوی هم برای خودمان و هم برای دیگران زیبا باشد.
دکتر حق دوست تصریح کرد گاهی در قرآن کریم نیز سختی و آسایش با هم است نه فقط بعد از هر سختی آسایش است لذا اگر درست درک کنیم همان چیزی را می بینیم که حضرت زینب(س) در کربلا درک فرمودند و دیدند.
در ادامه دکتر حق دوست با اشاره به سوره کهف با عنوان غار قرآن از آن یاد نمود که پر از اسرار است و ضمن بیان داستان عبدصالح تاکید نمود نکته ظریفی که در این آیه رمزگشایی می‌شود این است که گاهی اوقات بعضی مسائل را عقل محاسبه گر ما نمی‌تواند به تنهایی درک نماید و لازم است تا علم لدنی، ما را راهنمایی کند.
وی گفت باید این مسئله را بپذیریم که علم اکتسابی به همراه علم لدنی است که می‌تواند چشم دل ما را باز نموده و ما را به راه راست هدایت نماید و در همین راستا به دانشجویان برگزیده دستیاری توصیه کرد حال که خداوند نعمت ویژه ی استعداد را به شما عطا فرموده و شرایط شکوفایی آن مهیا شده به ابزار علمی جدید مسلح شوید زیرا تا رسیدن به نخبگی، راه زیادی را پیش رو دارید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد نخبه،
خبره ای است که کاری نو برای جامعه انجام دهد و تا رسیدن به سر آمدی و مرجعیت، راهی طولانی، ابزاری محدود و عمری اندک دارید. لذا اگر افرادی مانند علامه طباطبایی به آن مرحله از علم دست یافتند قطعاً فقط با مطالعه نبوده است و بحث متافیزیک با دنیای مادی بسیار ملموس است که باید تلاش کنیم آن را درک و حس کنیم.
دکتر حق دوست ابراز امیدواری کرد جانشینان وی در سال‌های آتی خود را برای این جایگاه آماده نمایند تا بتوانند بهتر در راه تعالی مملکت و بشریت گام بردارند.
در ادامه دکتر پروین پاسالار مدیریت امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان گفت: در این کشور امکانات خیلی زیادی وجود دارد که باید بگردیم تا افرادی که منبع ارائه خدمات هستند را شناسایی کنیم و ارتباط آنها را با افراد توانمند، فراهم سازیم لذا این همراه شدن برای ما بسیار مهم است و از آنجا که شما استعدادهای درخشان، نور چشم ما هستید همه تلاش خود را در این راستا انجام خواهیم داد.
شایان ذکر است یکی از مهمترین ارکان این جلسه، پاسخ گویی مسئولان حاضر به سوالات و چالش های دانشجویان برگزیده در حوزه مسائل و مشکلات مالی، سربازی نخبگان، بررسی علت کاهش انگیزه دانشجویان و کیفیت آموزش موجود بود.دستیاران اظهار داشتند در حالی که حداقل حقوق 4 ملیون تومان تعیین شده است یک رزیدنت بدون حق کار در بیرون، 5/2 ملیون تومان حقوق می گیرد که به هیچ وجه هزینه های خورد و خوراک آنها را تامین نمی کند چه برسد به هزینه های مسکن و غیره و درخواست داشتند که مسئولان به صورت بسیار جدی برای رفع این معضل اقدام کنند.

در این جلسه مهندس رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از کارهای ارزشمند و در حال انجام برای دستیاران خبر داد که از آن جمله می توان به اعطای وام ۱۵ میلیونی به ۱۰ هزار نفر از دستیاران، استفاده ۳۷۰۰ نفر از دستیاران از بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی ۱۴ هزار دستیار در سال ۱۴۰۰ با عاملیت صندوق‌رفاه نام برد.
همچنین موضوع سربازی نخبگان با حضور دکتر شیرزاد، رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر شیرزاد گفت: نخبگان علوم پزشکی برای انجام خدمت مقدس سربازی به دو گروه تقسیم می شوند.
گروه اول، پروژه ارائه می دهند و پس از تایید آن، کارت پایان خدمت دریافت می کنند.
گروه دوم با مراجعه به بنیاد امور ملی نخبگان و دریافت معرفی نامه به مراکز نظامی مراجعه کرده و در مراکز پژوهشی و غیره از ایشان استفاده خواهد شد.
در پایان این جلسه، برگزیدگان دوره ۴۶ و ۴۷ آزمون پذیرش دستیار تخصصی به شرح ذیل مورد تقدیر واقع شده و هدایای خود را از معاون آموزشی وزیر بهداشت دریافت کردند.

برگزیدگان دوره ۴۶ آزمون پذیرش دستیار تخصصی
دکتر امین عبدی راد رتبه اول
دکتر زهرا احسانی رتبه دوم
دکتر سینا دل آذر رتبه سوم
دکتر محمداحدی فرد مقدم رتبه چهارم
دکتر حمید جمشیدیها رتبه پنجم
دکتر امین رضا آبخو رتبه ششم
دکتر مهدی غفاری رتبه هفتم
دکتر علی آب زیرکان رتبه هشتم
دکتر بهزاد جعفری رتبه نهم
دکتر سینا صادقیان رتبه دهم

برگزیدگان دوره ۴۷ آزمون پذیرش دستیار تخصصی
دکتر غزاله تفاق رتبه اول
دکتر هانیه زیدآبادی نژاد رتبه دوم
دکتر برنا علی نژاد رتبه سوم
دکتر میلاد ملت اردکانی رتبه سوم
دکتر میلاد به نژاد رتبه پنجم
دکتر محمدرضا نظری رتبه ششم
دکتر الهه زارعی رتبه ششم
دکتر محمد ارجمند رتبه ششم
دکتر پدرام افشار رتبه نهم
دکتر شایان کهن شادشیرازی رتبه نهم

 

 

  • گروه خبری : عمومی
  • کد خبر : 157634
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید