آرشيو اخبار


سومین دوره کارگاه کشوری طراحی سئوالات آزمون صلاحیت بالینی برگزار شد
سومین دوره کارگاه کشوری طراحی سئوالات آزمون صلاحیت بالینی توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی در مرکز آموزشی شهید رجایی و با حضور 78 نفر از اعضای هیات علمی قطبهای یک دو سه و شش برگزار گردید.
 ١٥:١٠ - 1398/01/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
در راستای ارتقای نظام ارزیابی آزمونها :
آزمون 180 واحدی داروسازی ویژه دانشجویان این رشته بجای امتحانات علوم پایه برگزار خواهد شد
دکتر اصغری با اشاره به برنامه های دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی در سال 98 از برگزاری اولین آزمون 180 واحدی برای دانشجویان رشته داروسازی به منظور ارتقای نظام ارزیابی آزمونها خبر داد و تاکید کرد براساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی این آزمون از این پس بجای امتحانات علوم پایه رشته داروسازی برگزار خواهد شد.
 ٠٨:٣٥ - 1398/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
شبکه ملی هیات های ممتحنه علوم پزشکی کشورتشکیل می شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای جلب مشارکت تمام اعضای هیات علمی دانشگاهها در برگزاری آزمون ها، از طریق تشکیل بوردهای منطقه گفت: این بوردها در تکمیل گنجینه سوالات آزمون ها و سایر مسئولیت هایی که دارند مشارکت می کنند و نهایتا آزمون ها به صورت ملی و در مناطق آمایشی برگزار می شود.
 ١٦:٤١ - 1398/01/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری اولین نشست دبیران هیأت های ممتحنه تخصصی و فوق تخصصی بالینی کلان مناطق آمایشی کشور
اولین نشست دبیران هیأت های ممتحنه تخصصی و فوق تخصصی بالینی کلان مناطق آمایشی کشور در روز پنجشنبه 22 فروردین ۹۸ برگزار شد.
 ١١:٢٩ - 1398/01/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعویق آزمون های علوم پزشکی به منظور رفاه حال داوطلبان در مناطق سیل زده صورت می گیرد
در اولین نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال 98 ضمن بررسی گزارش عملکرد سال 97 و برنامه های سال 98 این معاونت، مقرر شد تا باتوجه به شرایط مناطق سیل زده کشور، آزمون های علوم پزشکی با تاخیر برگزار شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی (PhD) در تاریخ 30 و 31 خرداد 98 و آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ 27 و 28 تیر 98 و آزمون زبان MHLE در تاریخ 12 اردیبهشت 98 برگزار خواهد شد.
 ١٩:٥٨ - 1398/01/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
به منظور ایجاد مشارکت بیشتر اعضای هیات علمی
روند طراحی سوالات آزمونهای دبیرخانه شورای دندانپزشکی و تخصصی در سال جاری تغییرات اساسی خواهد داشت
دکتر رزمی با اشاره به اهم اقدامات در دست بررسی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در سال 98، ایجاد تغییرات اساسی در روند طراحی آزمونهای حوزه دندانپزشکی به منظور ایجاد مشارکت بیشتر اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی را از اولویتهای این دبیرخانه در سال جاری دانست .
 ١١:١٥ - 1398/01/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
اهم برنامه های معاونت اجرائی معاونت آموزشی در سال 98 اعلام شد
دکتر اخوان با اشاره به برنامه های در دست اقدام حوزه معاونت اجرائی معاونت آموزشی در سال 98، استمرار پیگیری امور مربوطه به بسته توسعه و ارتقای منابع و زیرساخت های آموزشی علوم پزشکی در سطح ستادی، دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی را از مهمترین اقدامات این حوزه در سالجاری دانست.
 ٠٩:٣٥ - 1398/01/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
در طراحی آموزش های علوم پزشکی الزامات و شرایط سلامت جامعه مدنظر قرار می گیرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات سیمای نظام سلامت و چالش های سلامت جامعه گفت: این تغییرات باید در طراحی برنامه های آموزشی دانشجویان علوم پزشکی مورد نظر قرار گیرد و دانش آموخته نظام سلامت باید با مشکلات و ویژگی های سلامت کشور و حتی منطقه بومی خود آشنایی داشته باشد.
 ١٥:٠٦ - 1398/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه آموزش عالی باید به توسعه کشور منجر شود/ توانمندسازی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای کمک به توسعه کشور
معاون آموزشی وزارت بهداشت به بحث مرجعیت علمی و اقداماتی که در حوزه سلامت در این زمینه می تواند صورت پذیرد اشاره کرد و اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته توسعه آموزش عالی با توسعه کشورها همراه است و ما نیز باید برنامه ریزی کنیم تا با توانمندسازی دانشجویان علوم پزشکی بسترهای لازم برای بهره مندی از محصولات آموزش عالی برای توسعه کشور را فراهم نماییم.
 ١٢:٠٨ - 1398/01/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه های آموزشی تمامی رشته مقاطع داروسازی در سال 98 اعتباربخشی می شود
دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی به بیان عملکرد سال 97 و برنامه های سال 98 این دبیرخانه پرداخت.
 ١٢:٥٣ - 1398/01/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایجاد زبان مشترک در بین دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی یکی از الزامات ماندگاری برنامه تحول و نوآوری است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برخی اقداماتی که در زمینه توسعه کیفی و ارتقای استانداردهای آموزش علوم پزشکی کشور انجام شده گفت: لازم است برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با مشارکت مسئولان دانشگاهها، اعضای هیات علمی و دانشجویان اجرایی شود.
 ٠٩:١٦ - 1398/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت سال نو
دکتر لاریجانی طی پیامی حلول سال نو و عید نوروز را تبریک گفت.
 ٢٣:٤٧ - 1398/01/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجارب موفق دانشگاهها در تحول و نوآوری در آموزش در سطح ملی گسترش می یابد
معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست منطقه آمایشی 9 با اشاره به اینکه طی سال های گذشته تلاش های زیادی در دانشگاههای علوم پزشکی برای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی صورت گرفته، گفت: لازم است دانشگاهها با هماهنگی وزارت بهداشت این اقدامات را ملی نمایند و تجارب موفق برای تمام کشور اجرایی شود.
 ١٠:٥٨ - 1397/12/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٠ - 1397/12/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه بسترهای مجازی برای ارتباط مستمر دانشگاههای کلان مناطق آمایشی
معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست کلان منطقه آمایشی 8 با اشاره به لزوم ارتباط دانشگاههای مناطق و کمک به توسعه یکدیگر گفت: می توانید برای این امر از بسترهای مجازی بهره برداری مناسبی داشته باشید.
 ١٠:٠٤ - 1397/12/26 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>