اخبار > استراتژی 4 گانه دبیرخانه کمیسیون انجمن های گروه علوم پزشکی اعلام شد


  چاپ        ارسال به دوست

استراتژی 4 گانه دبیرخانه کمیسیون انجمن های گروه علوم پزشکی اعلام شد

 

دکتر حسینی با اشاره به سیاستهای کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی مبنی بر عدم افزایش بی رویه تعداد انجمن ها و متمرکز کردن انجمن های منشعب از یک رشته مادر، اقدامات این دبیرخانه در طی یکسال گذشته را  برشمرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر سید جلیل حسینی دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه علوم پزشکی با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط این دبیرخانه طی یکسال گذشته مبنی بر 1-ارتقاء و سالم سازی روند انجمن های علمی،2- استراتژی توانمندسازی کارشناسی انجمن های علمی، 3-بین المللی سازی واقعی انجمن ها و 4-واگذاری امور به انجمن های علمی را از برنامه های در دست اقدام دبیرخانه کمیسیون انجمن های پزشکی طی این مدت عنوان کرد.

دکتر حسینی با اشاره به برگزاری دوره ای مجامع عمومی و فوق العاده انجمن ها اظهار داشت اطلاعات به روز شده انجمن ها و اخبار دبیرخانه کمیسیون در سایت کمیسیون بارگذاری شده است که طی آن ارتباط نزدیک بین دبیر کمیسیون و روسای انجمن ها و کارشناسان دبیرخانه با منشی های انجمن ها برقرار شده است.

وی با اشاره به اینکه تا بحال35 انجمن گروه پزشکی انتخابات خود را به صورت الکترونیک برگزار کرده اند تصریح کرد حدود 40 درصد انجمن ها برگزاری انتخابات الکترونیک را در مجامع فوق العاده خود به تصویب رسانده اند و این موضوع با همت و دقت هرچه تمام در بین انجمن های دیگر بیگیری میشود..

دکتر حسینی با اشاره به تشکیل کمیته های اخلاق حرفه ای در انجمن ها ، حضور ناظرین دبیرخانه(اعضا هیات مدیره انجمنها) را در مجامع عمومی و فوق العاده انجمن ها را مورد تاکید قرار دادو خاطر نشان کرد سیاست کلی کمیسیون انجمن های پزشکی عدم افزایش بی رویه تعداد انجمن ها و همگرایی و هم افزائی انجمن های منشعب از یک رشته مادر در یک انجمن می باشد که بر این اساس سعی کردیم از تشکیل چندین انجمن در یک رشته جلوگیری شود و بطور کلی همگرایی خوبی در همکاری بین رشته ای را ایجاد نماییم.

وی با تاکید بر وجود انجمن های بین رشته ای افزود در خصوص اینکه یک انجمن بین رشته ای چگونه ایجاد شود که انجمن های مادر مرتبط به هم در آن نقش داشته باشند، به مدلی دست یافتیم که مراحل تصویب آن انجام شده و به زودی ابلاغ می شود.

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی اظهار داشت در سه ماه آینده جلساتی را در خصوص کمیته های انتخابات انجمن ها و توانمند سازی منشی ها و اعضای هیات مدیره انجمن های پزشکی برگزار خواهیم کرد.

دکتر حسینی موضوع واگذاری امور وزارت به انجمن های علمی را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت امیدواریم فرآیند واگذاری امور را در مورد انجمن هایی که روند فعالیتهایشان را به طور منظم به پیش می برند به تدریج اجرائی کنیم.

وی با تاکید بر روابطه دو سویه بین دبیرخانه کمیسیون و انجمن های علمی پزشکی در جهت همکاری و هماهنگی با وزارت عنوان کرد اگر در روند همکاری فی ما بین مشکلی وجود داشته باشد از طریق معاونت محترم  درمان و یا سازمان نظام پزشکی آنها را بر طرف می کنیم و تلاش همکاران ما در دبیرخانه کمیسیون انجمن های علمی این است که فلسفه همگرایی رشته ای و تخصصی را حاکم کنیم تا بتوانیم به اهداف مد نظر در پیشبرد برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی و اجرای استراتژی های 4 گانه دست یابیم.

 

 

 


٠٨:١٦ - 1397/11/23    /    شماره : ١٤٩٥٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٤٣