اخبار > تدوین سند آینده نگری توسعه رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

تدوین سند آینده نگری توسعه رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 

دکتر انتظاری اصل از تدوین سند آینده نگری توسعه رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در راستای اهداف بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر مسعود انتظاری اصل معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نشست هم اندیشی کلان منطقه 2 آمایشی کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی از تدوین سند برآورد نیروی انسانی براساس نیروهای انسانی مورد نیاز تا سال 1404 خبر داد و اظهار داشت در بسته توسعه راهبردی و ماموریت گرا ظرفیت رشته های مختلف را بر حسب نیاز منطقه استخراج کردیم که بر این اساس در رشته هایی مانند پرستاری بیماریهای سرطانی و پرستاری مدیریت بهداشت آب و هوا پس از ضرورت سنجی های انجام شده کارگروه ها تشکیل و طرح آن به ستاد مرکزی وزارت بهداشت جهت تصویب ارسال شده است.

انتظاری با اشاره به اینکه در بحث اخلاق حرفه ای اقدام به برگزاری کارگاههای بازآموزی برای اعضای هیات علمی و کارگاههای آموزشی برای دانشجویان دستیاری، دندانپزشکی ، پرستاری و مامایی کرده ایم افزود تشکیل کارگروه توانمندسازی و ارزشیابی مقطع دکتری را به منظور نظارت هر چه بیشتر بر توسعه آموزش اخلاق حرفه ای در دست اقدام داریم که به همین منظور فرم های ارزیابی آن طراحی و کارگروه های آن تشکیل شده است.

وی به بسته مرجعیت علمی و انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با معاونت تحقیقات و فناوری به منظور حمایت از پروژه های تحقیقاتی اشاره کرد و گفت در همین زمینه اقدام به برگزاری جلساتی با اعضای هیات علمی دانشگاه با هدف جذب آنها به سمت انجام ماموریت ها کردیم که بر همین اساس در حال حاضر 17 طرح مصوب و قابل اجرا در دست اقدام داریم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به قصد دانشگاه به انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های استانبول و جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد در حال حاضر 12 برنامه در سایت Ediocation Iran به منظور معرفی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بارگذاری شده است که امیدواریم با کمک شیوه نامه جذب دانشجوی خارجی که مقررات آن به حوزه روابط بین الملل دانشگاه ابلاغ شده است بتوانیم در راستای نیل به اهداف بسته بین المللی سازی گام های رو به جلو برداریم.

دکتر انتظاری تصریح کرد در توسعه آموزش مجازی بیش از 20 جلسه برای تولید محتوا تشکیل شد که در نهایت منجر به ایجاد استودیوی تولید محتوا در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شد که به همین منظور کارگاههای آموزشی توجیهی ویژه اعضای هیات علمی  و دانشجویان برگزار شد.

وی به تدوین شیوه نامه ارزیابی آزمون ها و برگزاری آزمون صلاحیت های بالینی مخصوص رشته های پزشکی سال 97 اشاره کرد و افزود در همین راستا برای برگزاری آزمون پیش کارورزی به صورت الکترونیک یک سامانه طراحی شده است که تا به امروز یک آزمون آن برگزار شده و تلاش ما بر این است که در سال آینده آزمون های بیشتری را به صورت الکترونیک برگزار کنیم .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت در بسته توسعه زیر ساخت های آموزش پزشکی، به روزرسانی سیستم های ارتباط دانشجویان و تدوین شیوه نامه ارزشیابی اعضای هیات علمی دانشگاه در دست اقدام است که در حال حاضر اتصال به این سامانه آموزشی برای رشته های دندانپزشکی ، پرستاری و پزشکی در شرف راه اندازی است .

دکتر انتظاری با اشاره به تشکیل کمیسیون حمایت از دانشجویان استعداد درخشان به ریاست رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد اعتبار بخشی موسسات آموزشی و بیمارستانی صورت گرفته که نتایج ارزیابی آنها جهت بررسی به ستاد وزارت بهداشت ارسال شده و ارزیابی موسسه ای دانشکده های علوم پزشکی اردبیل هم در دست انجام است.

 


١١:٤٩ - 1397/11/15    /    شماره : ١٤٩٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٨