اخبار > تاسیس مرکز ملی مهارتهای حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرحله صدور مجوز قرار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

تاسیس مرکز ملی مهارتهای حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرحله صدور مجوز قرار دارد

 

دکتر صومی با اشاره به اخذ مجوز تأسیس مرکز ملی مهارتهای حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی تبریز این اقدام را در راستای نیل به اهداف برنامه های طرح تحول و نوآوری پزشکی در کلان منطقه 2 آمایشی کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نشست هم اندیشی کلان منطقه 2 آمایشی کشور که به منظور بررسی روند اجرای برنامه های طرح تحول و نوآوری آموزش پزشکی تشکیل شد با اشاره به اقدامات انجام شده در این کلان منطقه اظهار داشت کلان منطقه 2 آمایشی کشور شامل سه دانشگاه و چهاردانشکده در آذریجان شرقی و دو دانشکده پزشکی در خلخال و خوی می باشد که در آخرین ارزشیابی صورت گرفته توسط معاونت برنامه ریزی وزارت بهداشت در سال گذشته در رأس ارزیابی ها قرار گرفته است.

دکتر صومی با اشاره به ماموریت های ویژه واسپاری شده به دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ابلاغ سه ماموریت جدید شامل توسعه دانش مرتبط با ایمنی بیمار، توسعه دانش مرتبط با آموزش ارتقای سلامت و توسعه دانش مرتبط با سلامت زیست محیطی خبرداد و افزود ماموریت توسعه دانش مرتبط با سلامت زیست محیط با تاکید بر اکوسیستم های آبی به دانشکده بهداشت محول شده است که در همین راستا تاکنون 19 کارگروه و 116 جلسه به منظور پیگیری بسته های طرح تحول تشکیل شده است.

وی در خصوص طرح های پژوهشی این دانشگاه اظهار داشت اولویت های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تدوین و طرح های آن جهت تصویب و اجرا به ستاد مرکزی وزارت بهداشت ارسال شد و نهایتاً از 30 طرح ارسالی 16 طرح مورد موافقت قرار گرفت که امیدواریم با ابلاغ آنها و تخصیص اعتباری که صورت می گیرد، کلان منطقه 2 آمایشی در پیشبرد ماموریت های پژوهشی خود موفق باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری در زمینه گسترش محیطی آموزش عالی سلامت در استان آذربایجان شرقی را از اقدامات مهم این کلان منطقه برشمردو اظهار داشت برنامه ریزی ها در خصوص اخذ مجوز برای تاسیس دانشکده مجازی و تشکیل هیات ممتحنه رشته های تخصصی و فوق تخصصی از دیگر اقدامات این کلان منطقه با محوریت دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد.

دکتر صومی با تاکید بر اینکه تیم های ارزیابی و اعتباربخشی کلان منطقه 2، دانشگاهها و دانشکده های منطقه را مورد پایش مستمر قرار می دهند تصریح کرد تشکیل کارگاه پایش عملکرد و اجرای بهینه برنامه درسی ملی دوره دکتری پزشکی عمومی و مشارکت دانشگاهها و دانشکده های کلان منطقه در ایجاد رشته های جراحی اعصاب و رادیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و رشته های ارتوپدی و جراحی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توسط دبیرخانه مرکزی کلان منطقه 2 در دست اقدام می باشد.

وی با اشاره به برگزاری دوره های توانمندسازی پرستاران و دوره های کوتاه مدت تکامل نوزاردان با توجه به توانمندیهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه بهداشت، برضرورت توسعه همکاریها برای برگزاری همایشهای کشوری تاکید کرد.

رئیس کلان منطقه 2 آمایشی کشور با تاکید بر بارگذاری و اجرای مستندات برنامه عملیاتی 9 ماهه توسط دانشگاهها و دانشکده های کلان منطقه 2 ابراز امیدواری کرد دانشگاههای منطقه با انسجام در اجرای برنامه های طرح تحول به جایگاه مورد نظر دست یابند.

 

 

 


١١:٥٢ - 1397/11/13    /    شماره : ١٤٩٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٠١