اخبار > تربیت و آموزش نیروی انسانی در راس اهداف کلان دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش است


  چاپ        ارسال به دوست

تربیت و آموزش نیروی انسانی در راس اهداف کلان دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نشست روسا و معاونین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کلان منطقه‌ی 10 آمایشی با حضور دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و مسئولین حوزه‌ی آموزش این وزارتخانه به میزبانی دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش با اشاره به اهداف کلان این دانشگاه در چهار مقوله‌ی تربیت و آموزش نیروی انسانی، پژوهش در علوم و فنون و سلامت، ترویج فرهنگ سازمانی و تعاملات علمی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر مطلوب و عالی بودن سطح کیفی دانشگاه‌های ارتش، ابراز امیدواری کرد تا با کمک بسته‌های تحول به سیاست جهاد علمی که از سخنان فرمانده‌ی کل قوا استخراج شده است دست یابند.

سرهنگ دکتر علیرضا خوشدل رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش از تربیت به عنوان مهمترین رکن اهداف کلان این دانشگاه یاد کرد که باید به مسئله‌ی آموزش افزوده شود و دانشجویان توانمند و حرفه‌ای، نظامی و در حد سلامت و کمال معنوی به جامعه تحویل شود.

دکتر خوشدل با اشاره به تدوین برنامه‌ی راهبردی که آغاز  آن از سال 86  و در راستای خروج از وضعیت سکون کلید خورد از تدوین یک برنامه‌ی 10 ساله در فازهای 2 ساله خبر داد و یادآور شد که پس از پایان این دوره‌ی 10 ساله، با کمک بسته‌های تحول، نقشه‌ی راه در سال 96 در 3 لایه‌ی نتایج، روش‌ها و فرایندهاو توانمندسازها تنظیم شد و در نهایت 67 ریزفعالیت در حوزه‌ی تربیت، 354 ریزفعالیت در حوزه‌ی آموزش و 484 ریزفعالیت در حوزه‌ی تحقیقات تنظیم شد و برای اولین بار به قانون دریافت بودجه منتهی شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش از دستیابی به جایگاه اول علمی با تاکید بر آموزش‌های نوین در چارچوب نقشه‌ی جامع علمی کشور به عنوان یکی دیگر از اهداف کلان این دانشگاه یاد کرد و خاطرنشان کرد برای دستیابی به این هدف، نقشه‌ی راه بر اساس تربیت ، آموزش و تحقیقات شکل گرفته است .

وی همچنین از تغییر تاکتیک‌های این دانشگاه در زمینه‌ی اصالت نیروی انسانی، تغییر فضای عمومی دانشگاه، اصلاح فرایندها و بازنگری نهادها در راستای بسته‌های تحول در سال 97 خبر داد و افزوداز سال 1396 روند دگردیسی دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش به سوی دانشگاه نسل سوم در حرکت است و منظور از دانشگاه نسل سوم، نسل سوم سازمانی است که شامل آموزش، پژوهش و نوآوری است و علاوه بر ارتقاء دانش موجب یکپارچگی راهبردی بین آموزش و اهداف سازمان و تغییر محسوس در نگرش و رفتار می‌شود.

دکتر خوشدل با اشاره به این نکته که دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش در اعتباربخشی 65 دانشگاه و دانشکده علوم‌پزشکی از نظر استانداردهای موسسه‌ای بین 17 دانشگاهی که موفق بهکسب استانداردها شده اند قرار دارد تاکید کرد: در اعتباربخشی دانشگاه، هم اعتباربخشی مرکز و دانشگاه و هم ماموریت سازمانی مدنظر است.

در پایان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش ضمن ابراز خرسندی از تدوین برنامه‌های دانشگاه  تا سال1404  (در قالب بسته‌های تحول) افزود: ضمن آنکه به ماموریت‌های سازمانی خود مکلف و واقف هستیم آماده هستیم سهم خودرا نسبت به کشور ایفا نموده و اعتباربخشی در اولویت اول کار ما قرار دارد.

 

 


١٠:١١ - 1397/10/17    /    شماره : ١٤٩٠٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٨