اخبار > شبکه اخلاق پزشکی در کشور تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

شبکه اخلاق پزشکی در کشور تشکیل می شود

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شبکه اخلاق پزشکی با هدف ارائه راهکارهایی جهت توسعه علمی و آکادمیک و همچنین مرتفع ساختن چالش هاي پيش روي اين حوزه تشکيل مي شود.


 دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت-درمان و آموزش پزشکی کشور در نشست تخصصی خود با دانش آموختگان اخلاق پزشکی مناطق ده گانه کشورمان که در دانشگاه علوم پزشكي جهرم برگزار شد، از تشكيل شبكه اخلاق پزشكي در كشور خبر داد و گفت :اين شبكه با هدف ارائه راهكارهايي جهت توسعه علمي و آكادميك و همچنين مرتفع ساختن چالش هاي پيش روي اخلاق پزشكي و با عضويت تمام فارغ تحصيلات اين رشته راه اندازي خواهد شد.


وی همچنین افزود:انجمن اخلاق پزشکی کشور چند سال است با اخذ مجوز فعالیت‌های خود را شروع کرده که امیدواريم با فعاليت اين انجمن اخلاق پزشکي در کشور توسعه يابد .


دکتر لاریجانی ادامه داد:دایره المعارف اخلاق پزشکی با دیدگاه اسلامی و بينش اهل بيت با اخذ مشورت با شبکه اي از مسلمانان دنيا در حال شکل گيري است که اميداريم با تحقق اين مهم گامي در جهت نشر اين افکار برداشته شود.


وی خطاب به دانش آموختگان گروه اخلاق پزشکی، گفت: گروه اخلاق پزشکی به سمت جذب جامعه پزشکی برود و در زمینه اخلاق پزشکی عمقي کار کند.


گفتنی است:حاضرین این جلسه نظرات خود را در  راستای توسعه اخلاق پزشکی بر اساس مبنای ديني بيان کردند.

 


١١:١٧ - 1397/09/28    /    شماره : ١٤٨٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٦