اخبار > ارزیابی انطباق آمایشی در برنامه عملیاتی مشترک حوزه آموزش و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

ارزیابی انطباق آمایشی در برنامه عملیاتی مشترک حوزه آموزش و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

جلسه ارائه و تشریح مدل ارزیابی  انطباق آمایشی در سامانه برنامه‌های مشترک حوزه‌ی آموزش و دانشگاه‌های علوم پزشکی (HOP ) با حضور دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر زهره قمیان مدیرپایش برنامه عملیاتی حوزه آموزش، کارشناسان معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت و دبیران هماهنگ کننده‌ی 10 کلان منطقه‌ی آمایشی و مدیران پایش دانشگاه‌های کلان مناطق در تاریخ 20 آذر 97 در ستاد معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی ضمن تاکید بر اهمیت برنامه عملیاتی، در اشاره به مکاتبات و مراجعات زیاد به واحد معاونت آموزش در وزارت بهداشت گفت: بیش از 50 درصد مکاتبات و حدود 70-60 درصد مراجعات به واحد معاونت آموزش اختصاص دارد و به همین علت سعی شده است بخشی از کارها به کلان مناطق واگذار شود تا با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود. دکتر اکبری خاطرنشان کرد در وزارت بهداشت ما یک نگاه کلی داریم که متوجه کلان‌مناطق است و امیدواریم با همکاری دانشگاه‌ها با کلان مناطق، وزارت بهداشت بتواند در راستای فعالیت‌های آموزشی مسیر درستی را طی نماید.

در ادامه‌ی این جلسه دکتر قمیان ضمن تشریح برنامه‌ی عملیاتی بازنگری شده حوزه‌ی آموزش در شش ماهه‌ی دوم سال 97، مدل ارزیابی انطباق برنامه را در سطح کلان مناطق آمایشی توضیح داد و افزود: تفاوت اصلی نسخه بازنگری شده با برنامه قبلی در سطح بندی برنامه است که علاوه بر کاهش تعداد کل فعالیت‌ها و با توجه به امکانات و توانمندی های دانشگاه، برش اجرایی فعالیت ها در 5 سطح تعیین شده است. وی متذکر شد با توجه به اینکه این مدل برای اولین بار در سامانه کشوری اجرا خواهد شد، تعامل دوجانبه‌ی  دانشگاه ها  و کلان منطقه را در جهت ارایه بازخوردها و رفع مشکلات احتمالی می‌طلبد.

سپس مهندس عابدی‌نژاد کارشناس ارزیابی انطباق معاونت برنامه‌ریزی ضمن پاسخگویی به سوالات کارشناسان کلان مناطق در پاسخ به محدودیت حجم بارگذاری اطلاعات در سامانه توصیه کرد دانشگاه‌ها برنامه را آماده نموده و لینک آن را در سامانه قرار دهند.

مهندس عابدی نژاد با ابراز خرسندی از برقراری یک ارتباط دوجانبه بین ستاد و دانشگاه‌ها از آن به عنوان یکی از برکات برنامه‌ی عملیاتی HOP یاد کرد و خاطرنشان کرد از دانشگاه‌ها و کلان‌مناطق آمایشی انتظار داریم پس از اجرای سامانه‌ی جدید، آن را بررسی نمایند و مشکلات آن را منعکس بکنند تا بتوانیم در سطح ستادی آن‌ها را مرتفع بسازیم.

 

 


١٠:٤٨ - 1397/09/21    /    شماره : ١٤٨٥١١    /    تعداد نمایش : ٢٦٦