اخبار > واسپاری ماموریت ویژه توسعه دانش مرتبط با آموزش پزشکی به کلان منطقه 3 آمایشی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی صورت گرفت

واسپاری ماموریت ویژه توسعه دانش مرتبط با آموزش پزشکی به کلان منطقه 3 آمایشی کشور

 

 

دکتر امیر احمد اخوان مشاور اجرایی معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در نشست هم اندیشی معاونین و مدیران آموزشی دانشگاهها و دانشکدههای علوم پزشکی کلان منطقه 3 کشور از واسپاری ماموریت ویژه جدید شامل توسعه دانش مرتبط با آموزش پزشکی و توسعه همگرایی بین علوم پایه پزشکی به کلان منطقه 3 آمایشی خبر دارد .

 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در جلسه هم اندیشی دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 3 کشور که با حضور دکتر اخوان مشاور اجرایی معاونت آموزشی و معاونین و مدیران دانشگاههای علوم پزشکی کردستان، کرمانشاه ، همدان، ایلام و دانشکده علوم پزشکی اسد آباد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن عرض خوش آمدگویی و تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت، بر ضرورت تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تاکید نمود. ایشان  افزود: در دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آموزش به عنوان یک رکن اساسی توجه می گردد و برنامه ها طوری طراحی و اجرا می گردد که تمامی فعالیت ها از مسیر آموزشی که مبتنی بر پژوهش است بگذرد و در این صورت است که کل فعالیتهای دانشگاهی حالت هم افزایی داشته و زمینه ارتقاء سطح سلامت مردم را فراهم می سازد.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه هوش مصنوعی، دانش الکترونیک و مکانیزاسیون از نیازمندیهای اصلی پزشکی مدرن است، اضافه کرد: طراحی سامانه ها، ارزشیابی و اعتبارسنجی، پاسخگو بودن، فضاهای آموزشی، اعضای هیئت علمی، نقل و انتقالات و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم از جمله مهمترین مباحث در آموزش علوم پزشکی است که باید برای آنها برنامه ریزی و سیاست گذاری گردد.

 در ادامه دکتر اخوان ضمن تشکر از برگزاری نشست، به ارتباط سطوح برنامه های تحول با تکالیف بالادستی و تبیین برنامه اقدامات راهبردی کلان منطقه آمایشی 3 پرداخت و خواستار اجرای ماموریتهای ویژه واسپاری شده به این کلان منطقه از طریق همکاری و تعامل فعال دانشگاه های علوم پزشکی منطقه شد.

مشاور اجرائی معاون آموزشی با تاکید بر اینکه مأموریت گرائی دانشگاه ها امری اساسی است، افزود: مأموریت های ویژه دانشگاههای کلان منطقه آمایشی سه شامل توسعه آموزش های مهارتی نظام سلامت (نیروهای حد واسط)، توسعه الگوهای خصوصی سازی در آموزش عالی سلامت، توسعه داروسازی سنتی و توسعه دانش زیست فناوری کاربردی بوده که اخیراٌ ماموریتهای جدیدی شامل توسعه دانش مرتبط با آموزش پزشکی با رویکرد ویژه به پاسخگویی اجتماعی در آموزش علوم پزشکی و توسعه همگرایی بین علوم پایه پزشکی به آنها اضافه شده است.

ایشان بر استفاده از ظرفیت های قانون بودجه سال 1397 کل کشور به منظور تامین و یا به روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی موردنیاز و تکمیل پروژه های ناتمام آموزشی تاکید و خواستار طرح و تصویب موضوع در هیات امناء هر دانشگاه/ دانشکده شد.

در این جلسه، پس از ارائه پیشنهادات و نیز گزارش عملکرد حوزه آموزش توسط معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کرمانشاه، همدان،کردستان، ایلام و اسدآباد، حاضرین به بحث در خصوص مشکلات و راهکارها پرداخته و در نهایت تصمیمات مقتضی در جهت رفع تنگناها و بهبود فرآیندها اتخاذ گردید.

 

 

 

 

 


١٣:٥٠ - 1397/09/03    /    شماره : ١٤٨١٦٥    /    تعداد نمایش : ٤١٨