اخبار > رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرد؛ امیدواریم با اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به رتبه دانشگاه برتر در شرق کشور دست یابیم


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرد؛ امیدواریم با اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به رتبه دانشگاه برتر در شرق کشور دست یابیم

 

دکتر قائمی با بیان گزارش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حوزه آموزش بر لزوم توجه ویژه به دانشگاههای منطقه 9 آمایشی تاکید کرد.

 

در جلسه‌ روسای دانشگاه‌های کلان منطقه 9 آمایشی که با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت در 21 دی ماه 1396 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به ارائه گزارشی در زمینه نحوه عملکرد و نتایج کسب شده در راستای اجرای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم‌پزشکی کشور  پرداخت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به کارهای این دانشگاه در 3 سال اخیر و با تاکید بربعد آموزش، گفت: منطقه 9 آمایشی کشور یکی از مناطق مرزی کشور است و باتوجه به شرایط اقلیمی نیازمند توجه ویژه ای در نظام سلامت است. وی در ادامه افزود: این منطقه دارای 460کیلومتر مرز مشترک با افغانستان است و  باتوجه به شرایط ویژه منطقه تنها راه ارتقاء سلامت، ارتقاء آموزش است.

سپس دکتر قائمی به شرح وضعیت آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند پرداخت و گفت: این دانشگاه با 3355 دانشجوی شاغل به تحصیل که 16 درصد کل دانشجویان استان خراسان را شامل می شود دارای 238 عضو هیئت علمی (9استاد، 43 دانشیار، 110 استادیار و 76 مربی) می‌باشد که این آمار، 15 درصد اعضای هیئت علمی استان خراسان را در برمی‌گیرد. وی خاطر نشان کرد دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند دارای  1 دانشکده پزشکی، 1 دانشکده دندان‌پزشکی، 3 دانشکده پرستاری و مامایی، 2 دانشکده پیراپزشکی، 1 دانشکده بهداشت و1 دانشگاه آزاد با 727 دانشجو و 12 نفر عضو هیئت علمی می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بیرجند از وجود 3 بیمارستان آموزشی با 819 تخت و 7 بیمارستان درمانی با 530 تخت در این منطقه خبر داد و با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیرجند، افزود: در سال 92 دارای رتبه 16 کشوری قبولی دستیاری بودیم که با اجرای بسته‌های تحول و ارتقاء کیفیت و بهره‌وری آموزشی در سال 95 به رتبه‌ی 2 رسیدیم اما هدف دانشگاه بیرجند، رسیدن به رتبه دانشگاه برتر در شرق کشور است.

در پایان، دکتر قائمی با توجه به روحیه فرهنگ‌دوستی و علم دوستی مردم منطقه، بر وجود استعدادهای بالقوه در منطقه تاکید نموده و یادآور شد که در صورت توجه بیشتر به منطقه، وضعیت دانشگاه‌ها از آنچه هست روزبه‌روز بهتر خواهد شد و گفت: امیدواریم در پایان این دوره، مثل دوره قبل، بعد از اتمام این طرح آمایشی، فاصله بین دانشگاه‌های منطقه کمتر شود.

خبر: ملیحه نجفی

 


١٤:٤٩ - 1396/10/24    /    شماره : ١٤٣٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٧