اخبار > نشست مشترک اعضا هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مجازی با نمایندگان حوزه مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک اعضا هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مجازی با نمایندگان حوزه مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

اولین نشست ادواری با نمایندگان حوزه مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با مشارکت سه دانشگاه بزرگ مستقر در تهران و کلان مناطق ده گانه از جمله دانشگاه های علوم پزشکی  مازندران، تبریز، همدان، اهواز، شیراز، زنجان، اصفهان، کرمان، مشهد، ایران، تهران و شهید بهشتی در سال همایش و اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی مجازی به صورت وبینار برگزار گردید.

 

نشست مشترک نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با رویکرد بهره مندی هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مجازی از نظرات و پیشنهادات ایشان به صورت وبینار (مجازی)، روز سه شنبه 19 دی ماه برگزار گردید.

در این نشست نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران و ده کلان مناطق آمایشی نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه تحقق اهداف و تکالیف ابلاغی در بسته های تحول در حوزه مجازی، ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست دانشگاهها دیدگاه های خود را در زمینه جایگاه و ساختار دانشگاه علوم پزشکی مجازی و نحوه تعامل آن با دانشگاه های علوم پزشکی کشور مطرح کردند.

همچنین نقش و جایگاه ستادی و حمایتی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، ارائه راهکار در زمینه تقویت تعامل فی مابین این دانشگاه و مناطق آمایشی از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

در ادامه نشست گزارش اقدامات انجام شده توسط دانشگاه ها در زمینه ایجاد زیر ساخت برای توسعه آموزش مجازی و سطح همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه شد و درخصوص جایگاه حمایتی دانشگاه علوم پزشکی مجازی در اصلاح کریکولوم ها  قوانین و مقررات جاری و بالا دستی در جهت مجازی سازی آموزش پزشکی بحث شد.

ضرورت اصلاح و بازمهندسی دستوالعمل ها و آئین نامه های مرتبط با آموزش مجازی از دیگر موضوعات نشست مذکور بود و سایر موضوعات و سوالات توسط نمایندگان دانشگاه ها مطرح و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مجازی پاسخ لازم را ارائه دادند.

لازم به ذکر است نشست ادواری با نمایندگان حوزه مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به منظور ارتقا سطح تعامل و ایجاد هم سویی و هماهنگی بیشتر و همچنین جلب مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی کشور بالاخص در زمینه تکالیف ابلاغی در بسته های تحول و تدوین راهبرد های متناسب با نیاز های پیش رو در حوزه مجازی است.

 

 


١٢:٥٩ - 1396/10/20    /    شماره : ١٤٣٤١٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٦