اخبار > کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرد؛ انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی در تاریخ 21 دی 96 برگزار نشود


  چاپ        ارسال به دوست

کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرد؛ انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی در تاریخ 21 دی 96 برگزار نشود

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

پیرو شکایات واصله درخصوص انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی و باتوجه به بررسی های به عمل آمده، کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی طی بیانیه ای اعلام کرد: انتظار می رود انتخابات انجمن علمی دندانپزشکی در 21 دی ماه 1396 برگزار نشود.

پیرو شکایات متعدد واصله به دبیرخانه کمیسیون انجمن ها در مورد انتخابات انجمن علمی دندانپزشکان عمومی ایران جلساتی جهت بررسی این شکایات برگزار گردید و اهم تخلفات انجمن مبنی بر:

-         عدم برگزاری انتخابات هیأت مدیره در دوره شش ماهه تمدید شده پس از انقضای رسمیت سه ساله هیأت مدیره

-         عدم پذیرش آیین نامه انتخابات علیرغم تشکیل کمیته انتخابات

-         ایجاد شرایط کاندیداتوری پیچیده و درخواست مدارک متعدد

-         دعوت به حضور کاندیداها در دفتر انجمن جهت تسلیم مدارک

بررسی گردید و طی نامه ای در تاریخ 17/10/1396 از انجمن درخواست شد انتخابات جهت بررسی کاملتر این شکایات به تعویق افتد و در تاریخ دیگری با رعایت ضوابط برگزار گردد.

لیکن با ارسال مکاتبات انجمن و ریاست کمیته انتخابات و مراجعات حضوری تصمیم به تشکیل جلسه فوری کمیته تخلفات انجمن ها گرفته شد که در تاریخ 18/10/1396 کمیته تشکیل و اعتراضات و دفاعیات انجمن را استماع نمودند و درخواست نمودند کمیسیون انجمن های علمی تشکیل گردد که گزارش خود را اعلام نمایند.

لذا کمیسیون انجمن های علمی به صورت فوق العاده در تاریخ 19/10/1396 با حضور اعضاء کمیسیون و اعضاء کمیته تخلفات تشکیل گردید و پس از استماع گزارش کمیته تخلفات و بحث و تبادل نظر تصمیم ذیل اتخاذ گردید.

اعضای جلسه با اکثریت قریب به اتفاق مصوب نمودند با توجه به وظیفه نظارتی کمیسیون جهت ایجاد شرایط برابر و عادلانه برگزاری انتخابات و جلوگیری از تضییع احتمالی حقوق آن دسته از داوطلبان عضویت در هیأت مدیره که با طرح شکایت، درخواست رسیدگی نموده اند ضمن ادای احترام به اعضای انجمن و حق انتخاب فرد فرد اعضاء همانگونه که به موجب نامه فوق الاشعار نیز اعلام گردید، انتظار دارد در جهت رعایت حقوق شهروندی و پرهیز از هرگونه شبهه در برگزاری انتخابات، همچنین ایجاد شرایطی برابر برای داوطلبین، انتخابات انجمن در روز 21/10/1396 برگزار نگردد. در این جهت و در اجرای تبصره ماده 13 اساسنامه انجمن، نماینده کمیسیون در مجمع (21/10/1396) حاضر نخواهد بود وبه لحاظ عدم حضور نماینده کمیسیون، انتخابات فاقد رسمیت لازم بوده و قانوناً اثری بر آن مترتب نخواهد گردید.

رجاء واثق دارد اعضاء محترم انجمن نهایت هماهنگی لازم را با کمیسیون انجمن های علمی وزارت در این جهت معمول خواهند داشت.

 

 


٠٩:٥٢ - 1396/10/20    /    شماره : ١٤٣٤٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٨٠