اخبار > شرکت 4 هزار نفر در آزمونهای دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی/ تدابیر وزارت بهداشت برای اعلام نتایج در زمان مناسب


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت 4 هزار نفر در آزمونهای دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی/ تدابیر وزارت بهداشت برای اعلام نتایج در زمان مناسب

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امروز ۳ هزار و ۶۰۰ نفر در آزمون دانشنامه تخصصی و ۴۰۰ نفر در آزمون دانشنامه فوق تخصصی شرکت کردند.

 دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در روز پنجشنبه 16 شهریور 96 از شصت و چهارمین آزمون دانشنامه تخصصی و سی و یکمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد بازدید کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه داوطلبان آزمون دانشنامه تخصصی در ۲۷ رشته و داوطلبان آزمون دانشنامه فوق تخصصی در ۲۵ رشته رقابت می کنند، اظهار داشت: در طراحی سئوالات از بانک سوالات موجود استفاده شده است و همچنین در بخش آزمون های شفاهی از تکنیک های الکترونیک محور در برخی رشته ها استفاده خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کلید سئوالات از ساعت ۱۷ امروز ۱۶ شهریور بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

وی افزود: رسیدگی به اعتراضات در آزمون دانشنامه فوق تخصصی در روز جمعه و اعلام نتایج کتبی این آزمون ساعت ۱۲ شب جمعه ۱۷ شهریورماه و رسیدگی به اعتراضات آزمون دانشنامه تخصصی در روز شنبه و اعلام نتایج کتبی این آزمون در روز شنبه ۱۸ شهریورماه صورت می گیرد.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: نتایج نهایی آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی ۱۹ مهرماه اعلام می‌شود.

وی یادآور شد: از سال گذشته با توجه به فرایند رسیدگی به اعتراضات آزمون های شفاهی نیز روند اعلام نتایج در فرصت مناسبی انجام می گیرد.

دکتر لاریجانی یادآور شد: حدود ۴۰۰ استاد علوم پزشکی در حوزه تخصصی و حدود ۲۰۰ استاد علوم پزشکی در حوزه فوق تخصصی در طراحی سئوالات با ما همکاری داشته اند.


٢٠:٥٨ - 1396/06/16    /    شماره : ١٤١١٦٠    /    تعداد نمایش : ١٠٣٣