اخبار > سي و سومين آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با آرامش، صحت و امنیت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

سي و سومين آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با آرامش، صحت و امنیت برگزار شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دبير شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي به بیان جزئیات سي و سومين آزمون دانشنامه/گواهينامه تخصصی دندانپزشکی پرداخت.

دکتر سعید عسگری دبير شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي پس از برگزاری سي و سومين آزمون دانشنامه/گواهينامه تخصصی دندانپزشکی گفت: مرحله کتبی آزمون سالجاری در کمال آرامش و امنیت در تاریخ 6 شهریور 1396 در محل دانشکده دندانپزشکی تهران برگزار شد. وی افزود: خوشبختانه با کسب تجربه از سال های گذشته و با اقدامات موثری که صورت گرفته، نقاط قوت تقویت و برخی از نقاط ضعف برطرف شده و به لطف پروردگار برگزاری آزمون سالجاری از وضعیت بهبود یافته تری برخوردار بود.

وی افزود: با پایان یافتن بررسی اعتراضات واصله توسط هیئت های ممتحنه بورد، نتایج آزمون کتبی توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی به اطلاع داوطلبان رسیده و افرادی که واجد شرایط شرکت در آزمون های شفاهی/عملی بوده اند، از روز سه شنبه وارد این مرحله از آزمون شدند.

دبير شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي با اشاره به کسب تجربه مناسب اساتید در استفاده از نرم افزارهای تخصصی در طراحی سوالات بورد افزود: خطاهاي انساني در طراحی سوالات کتبی آزمون سال جاري به ميزان قابل توجهي كاهش يافته و با نهایت خوشخالی اشکالات تکنیکی در سوالات برخي از رشته های تخصصی به صفر نزدیک شده است.

دکتر سعيد عسگري با اشاره به برگزاری آزمون دانشنامه/گواهينامه تخصصی دندانپزشکی در امنیت کامل، اظهار داشت: برگزاري این آزمون به صورت سالیانه از مهم ترين وظایف دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي محسوب مي شود و به همین علت از اعضاي هيئت ۷ نفره منتخب وزير، اساتید عضو هيئت هاي ممتحنه، همکاران دبیرخانه، مرکز سنجش آموزش پزشکی و حراست و همچنین تمامی مسئولین و دست اندرکاران اجرایی برگزاری آزمون از دانشگاه علوم پزشکی تهران و خصوصا دانشكده های دندانپزشكي تهران که در طراحی ،برنامه ریزی و اجرای این آزمون با مشاركت فعال خود به افزایش کیفیت آزمون کمک کرده اند، تشکر و قدردانی می شود.

وی ادامه داد: بررسي نتايج آزمون کتبی نشان مي دهد كه بخش عمده ای از داوطلبين داخل کشور که برای بار اول در این آزمون شرکت نموده اند، موفق به دریافت گواهینامه و یا دانشنامه تخصصی خواهند شد.

دکتر عسگری افزود: افرادی که برای اخذ تخصص به خارج از کشور عزیمت می نمایند، لازم است تا به کیفیت آموزش دندانپزشکی در آن کشور توجه ویژه ای مبذول دارند. وی همچنین استانداردهای آموزش تخصصی دندانپزشکی در کشور مان را در قياس با بسياري از كشورهاي ديگر مناسب ارزیابی نمود و افزود: کسانی که موفق به اخذ دانشنامه تخصصی می شوند اکثرا به عنوان عضو هییت علمی در دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور به کار گرفته خواهند شد و اكثر اين متخصصين جوان، در آينده ای نزديك سکان دار مسئوليت هاي مهمي در حوزه آموزش دندانپزشكي خواهند شد.

 


٠٨:٤٠ - 1396/06/08    /    شماره : ١٤١٠٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٦٩