اخبار > بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی فرصتی طلایی را برای حوزه آموزش دانشگاهها فراهم کرده است


  چاپ        ارسال به دوست

بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی فرصتی طلایی را برای حوزه آموزش دانشگاهها فراهم کرده است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا به بررسی روند اجرا و دستاوردهای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخت.

دکتر سید امین کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا در نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور که در روز شنبه  7 مرداد 96 برگزار شد با اشاره به روند تدوین بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت در تدوین این بسته ها از شاخص های توسعه پایدار استفاده شده است.  

دکتر کوهپایه زاده اظهار داشت این بسته ها و حضور تیم با درایت در معاونت آموزشی وزارتخانه یک فرصت طلایی هست که ما از این ها استفاده بکنیم و بتوانیم و از منظر بسته ها تغییراتی را در آموزش علوم پزشکی کشور ایجاد کنیم.

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا با تاکید بر لزوم تغییر دیدگاه مسئولین دانشگاهها نسبت به بسته های تحول در آموزش علوم پزشکی خاطرنشان کرد: ما بعنوان بالاترین مدیران سیاست گذاری دانشگاه های کشور باید به این فکر کنیم که با اجرای اتفاقاتی رخ می دهد که حتما منجر به توسعه کشور خواهد شد.

وی بر لزوم ترجمان درست بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور تاکید کرد و اظهار داشت: باید ظرفیت های مناطق مختلف کشوردر اجرای این بسته ها استفاده شود و برنامه ریزی صحیحی در این زمینه لازم است برای کل کشور انجام شود.

دکتر کوهپایه زاده از اقداماتی که در راستای بسته حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم در منطقه آمایشی 5 صورت گرفته سخن گفت و افزود: امیدواریم با پایلوت موفق این الگو در دانشگاههای منطقه بتوانیم آن را در سایر دانشگاهها نیز اجرایی نماییم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا بر لزوم آینده نگری نیازهای سلامت کشور تاکید کرد و گفت: در آموزش باید به  تغییرات جغرافیایی و اطلس بیماری ها توجه شود و خوشبختانه این مباحث وارد کوریکولوم های آموزشی ما شده که می تواند در آینده پیشرفت های چشمگیری را برای کشورحاصل نماید.

وی در پایان افزود:  امیدوارم دست به دست هم بدیم و از این فرصت ها استفاده کنیم تا بتوانیم آموزش پزشکی کشور را ارتقا دهیم.

 


١٩:٥٢ - 1396/05/08    /    شماره : ١٤٠٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٠