اخبار > اتصال تمام دانشگاه های علوم پزشکی به آموزش مجازی تا پایان سال


  چاپ        ارسال به دوست

اتصال تمام دانشگاه های علوم پزشکی به آموزش مجازی تا پایان سال

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از اتصال تمام دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان امسال به دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد.

دکتر سید ناصر استاد در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی که روز شنبه  7 مرداد 96 در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد گفت: با توجه به راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، بخشنامه نحوه تشکیل شورای تخصصی و دانشکده های مجازی نیز به زودی به تصویب وزیر بهداشت می رسد.

وی افزود: سامانه نوید ( نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی) راه اندازی شده است و امروز ۷ مرداد به صورت رسمی افتتاح می شود.

دکتر استاد گفت: یکی از اهداف راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اتصال همه دانشگاه های علوم پزشکی به سامانه الکترونیک مجازی بود که تاکنون ۳۱ دانشگاه و تا پایان سال ۴ دانشگاه دیگر بهم متصل می شوند.

وی افزود: برنامه های درسی از طریق سامانه سما بارگذاری شده است و پیش از این تک زبانه بود که این مشکل رفع شد و اکنون در سامانه سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اشاره به برنامه های آینده این دانشگاه گفت: از اول مهرماه ۹۶ دو دانشگاه علوم پزشکی البرز و تهران به عنوان پایلوت اجرای برنامه های مجازی هستند و از بهمن ماه ۹۶ سامانه به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: موتور سامانه نوید با موکس کشوری (آرمان) یکسان است و هر دانشگاه می تواند سامانه را با آرم خود داشته باشد. ضمن اینکه این سامانه بر اساس نیازهای بومی کشوری طراحی شده است.


١٧:٤٩ - 1396/05/07    /    شماره : ١٤٠٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٧