اخبار > برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در گروه علوم پزشکی تا سال ۱۴۰۴


  چاپ        ارسال به دوست

برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در گروه علوم پزشکی تا سال ۱۴۰۴

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به ماموریت واگذار شده به این دانشگاه از اقدامات صورت گرفته در راستای برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در علوم پزشکی تا سال ۱۴۰۴ سخن گفت.

دکتر علی اکبر حق دوست در روز شنبه ۷ مرداد در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی در محل دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: برآورد نیروی انسانی مورد نیاز یکی از ماموریت های ویژه ای است که در مدت زمان زیادی بر روی آن کار شده است. در ابتدا آماری به صورت کشوری استخراج شده است و در بخش دیگری از آن مدل منطقه ای نیز برای آن تعریف شده است.

سرپرست کلان منطقه ۸ آمایشی کشور گفت: ظرفیت دانشگاه ها از یک سو، میزان داوطلبان ورود به دانشگاه ها از سوی دیگر و همچنین بازار کار آینده نیز بخش دیگر موضوع نیروی انسانی است. در صورتی که هر یک از این سه ضلع نادیده گرفته شود موضوع به انحراف کشیده می شود.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای مختلف بر اساس این سه فاکتور برنامه های متفاوتی دارند. برخی داوطلب کافی ندارند، در برخی کشورها ظرفیت دانشگاه ها محدود است و در برخی کشورها نیز دغدغه بازار کار آینده وجود دارد که کشور ما از این دست است.

دکتر حق دوست اضافه کرد: برای برآورد نیروی انسانی مورد نیاز ابتدا روش شناسی صورت گرفت و سپس رصدهای داخل و خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست کلان منطقه ۸ آمایشی کشور با اشاره به محاسبات نیروی انسانی صورت گرفته گفت: برای منطقه آمایشی ۸ نیز برشی از این نمودار کشوری تعیین کرده ایم و برای اینکه به مفهوم آمایش سرزمین برسیم با توجه به نیازهای منطقه، برنامه را طراحی کردیم.

 


١٥:٤٩ - 1396/05/07    /    شماره : ١٤٠٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٤