اخبار > آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 در روزهای 27 و 28 تیرماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد


  چاپ        ارسال به دوست

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 در روزهای 27 و 28 تیرماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، زمان توزیع کارت ورود به جلسه‌ی آزمون از 23 لغایت 26 تیرماه می‌باشد و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی مرکز سنجش آموزش پزشکی، علاوه بر دریافت کارت ورود به جلسه، برگه‌ی راهنما و آدرس حوزه‌های امتحانی را نیز دریافت نمایند.

دکتر آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن اشاره به حضور 70 هزار و 94 نفر داوطلب در این آزمون خاطرنشان کرد 51 هزار و 861 داوطلب زن و 18 هزار و 233 داوطلب مرد در قالب 84 رشته‌ی تحصیلی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

دکتر حیدرزاده با بیان اینکه مهمترین تغییر آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98، لزوم کسب حد نصاب نمره‌ی زبان انگلیسی است تصریح کرد بر اساس این مصوبه، کسب حداقل نمره 10 از نمره‌ی 40 یا به عبارتی 25 درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال 98 و بعد از آن الزامی است.   

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد با تغییر زمان آزمون امسال از خردادماه به تیرماه، هموطنان سیل‌زده نیز توانسته باشند خود را برای آزمون آماده کنند.

در پایان دکتر حیدرزاده یادآور شد علاوه بر تصویب قانون لزوم کسب حدنصاب نمره‌ی زبان انگلیسی در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 و بعد از آن، قوانین دیگری به شرح ذیل در دستور کار مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت:

1ـ لغو قانون محدودیت طرح نیروی انسانی برای شرکت در آزمون در رشته‌های اجباری ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی

2ـ امکان استفاده از تسهیلات استعداد درخشان بدون آزمون برای دانش‌آموختگان رتبه اول رشته بهداشت عمومی

            3ـ برگزاری مصاحبه برای رشته مددکاری اجتماعی

4ـ حذف قانون 20% سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون  فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد از آزمون سال 1399 و بعد از آن

5ـ معرفی متقاضیان استعداد درخشان با آزمون از مجموع ورودی یک دانشگاه در یک سال

6ـ اعمال محرومیت یک ساله برای پذیرفته شدگان استعداد درخشان همانند داوطلبان عادی از سال 1400 و بعد از آن 

 


٠٩:٥٢ - 1398/04/24    /    شماره : ١٥١٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٦