اخبار > سی و هشتمین دوره آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی روز پنجشنبه برگزار خواهد شد


  چاپ        ارسال به دوست

سی و هشتمین دوره آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی روز پنجشنبه برگزار خواهد شد

 

 

سی و هشتمین دوره آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی 20 تیر ماه سالجاری با شرکت حدود 13 هزار داوطلب در 43 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در این دوره از آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی که با محوریت 10 کلان منطقه آمایشی و در 27 رشته امتحانی برگزار خواهد شد حدود 10 هزار داوطلب در آزمون ارتقا و حدود 3 هزار داوطلب هم در آزمون گواهینامه تخصصی شرکت کردند و در مجموع به تعداد 150 سئوال در هر رشته امتحانی پاسخ خواهند داد.

در این آزمون 15 رشته شامل رشته های جراحی کلیه و مجاری، کودکان، آسیب شناسی، زنان و زایمان، ارتوپدی، بیماری های  اعصاب، بیماری های داخلی ،بیماری های عفونی، بیماری های قلب، بیهوشی، جراحی عمومی، چشم پزشکی، رادیولوژی، روانپزشکی، گوش و گلو و بینی  تعداد 75 سوال به عنوان سوالات مشترک کشوری توسط وزارت متبوع به دانشگاهها ارسال شده و تعداد 75 سوال نیز توسط مناطق آمایشی طراحی شده است . در ۱۳ رشته شامل رشته های پوست، جراحی مغز و اعصاب، راديوانکولوژي ، پزشکی هسته ای، طب کار، پزشکی قانونی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، طب اورژانس، پزشکی ورزشی، طب هوا و فضا و طب سالمندی، پزشکی اجتماعی و پزشکی خانوداه،   تعداد 150 سوال مشترک کشوری توسط وزارت متبوع تهیه شده است.

لازم به ذکر است مهلت اعتراض داوطلبان به کلید اولیه سوالات از 20 لغایت 22 تیرماه سالجاری خواهد بود . اعتراضات به سوالات لنگر از طریق سایت مرکز سنجش به نشانی http://sanjeshp.ir/ دریافت  و اعتراضات به سوالات قطب نیز توسط مناطق آمایشی دریافت و بررسی خواهد شد.

 

 

 

 


١١:٤٨ - 1398/04/19    /    شماره : ١٥١٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٣١