اخبار > نشست کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

نشست کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت برگزار شد

 

نشست کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیرعامل با حضور نمایندگان سازمان پدافند غیرعامل، نمایندگان کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اعضای کارگروه در تاریخ 11 تیر ماه سال جاری در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در ابتدای جلسه دکتر امیراحمد اخوان معاون اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دبیر کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیرعامل به بیان انتظارات همکاران سازمان و کمیته پدافند غیرعامل از کارگروه آموزش پرداخت و تصریح کرد به منظور تسریع در تربیت نیروی انسانی موردنیاز در حوزه پدافند غیرعامل پیشنهاد می شود طرح پیش بینی منابع انسانی موردنیاز در این حوزه به تفکیک کلان مناطق آمایشی تا سال 1408 آماده و مبنای سیاستگذاری ها قرار گیرد.

در ادامه جلسه دکتر میرکتولی رئیس دبیرخانه ستاد پدافند غیرعامل بر ضرورت بازنگری کوریکولوم دوره  آموزشی کارشناسی ارشد پدافند غیرعامل تاکید کرد و خواستار تقویت برگزاری دوره های آموزشی برای گروههای پزشکی و پیراپزشکی در زمینه مباحث CBRNE&T شد.

دکتر کریمی نیا مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل، با اشاره به ضرورت تدوین درسنامه پدافند غیرعامل در نظام سلامت با همکاری سازمانهای متولی در امر سلامت. بر تقویت مهارت گروه های مختلف ارائه دهنده خدمات سلامت در زمینه مباحث پدافند غیرعامل تاکید و آن را محور اصلی در مدیریت صحیح تهدیدات مختلف و پاسخگویی مناسب نظام سلامت دانست.

در ادامه آقای دکتر ملازمانی خواستار تاسیس انجمن پدافند غیرعامل در نظام سلامت شد و اظهار کرد با توجه به گستردگی مباحث پدافند غیرعامل، ادغام انجمن سلامت در حوادث و بلایا با انجمن پدافند غیرعامل به صلاح نبوده و بهتر است این دو انجمن مستقل از یکدیگر در جهت دستیابی به اهداف موردنظر فعالیت نمایند.

دکتر بیگدلی رئیس گروه مراقبت پزشکی مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور ضمن ارائه توضیحات لازم در زمینه چالشهای موجود در عرصه مدیریت تهدیدات پرتوی خواستار تربیت نیروهای متخصص در زمینه رادیوبیوپاتولوژی شده و بر تقویت آموزشهای علمی و عملی در حوزه مقابله با تهدیدات هسته ای و پرتوی تاکید نمود.

دکتر قمیان عضو کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیرعامل ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مرزبانی زیستی و گستردگی مباحث مرتبط با این حیطه ، بر اتخاذ تدابیر لازم جهت مقابله با انواع تهدیدات در این حوزه تاکید نمود.

در پایان نشست مقرر شد اقدامات لازم به منظور تقویت آموزشها در حوزه های مختلف CBRNE&T در نظام سلامت از طریق همکاری و مشارکت سازمان پدافند غیرعامل، کمیته پدافند غیرعامل وزارت متبوع و کارگروه آموزش و اطلاع رسانی پیگیری و اجرایی گردد.

 

 


١٢:١٥ - 1398/04/12    /    شماره : ١٥١٦٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٠