اخبار > کنترل فشارخون بالا به عنوان یکی از خدمات اولیه‌ی سلامت، همواره در دسترس بیماران قرار خواهد داشت


  چاپ        ارسال به دوست

کنترل فشارخون بالا به عنوان یکی از خدمات اولیه‌ی سلامت، همواره در دسترس بیماران قرار خواهد داشت

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر ابراز امیدواری کرد که در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال کشور مورد پایش قرار گیرند و گفت: کنترل فشار خون تنها محدود به این برنامه نبوده و ادامه دارد.

دکتر باقر لاریجانی نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر با اشاره به روند اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور گفت: بخش اول این برنامه به اطلاع رسانی اختصاص داشت و از عید فطر فاز اجرایی این بسیج آغاز شده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه انتظار می­رود حدود 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال کشور در طی این بسیج ملی مورد پایش و کنترل فشارخون قرار گیرند گفت: این امر با مشارکت تمامی مراکز ارائه خدمات و مراقبت­های اولیه بهداشتی در سراسر کشور اعم از خانه­ها  و پایگاه­های بهداشت روستایی و شهری، مراکز خدمات جامع سلامت، بیمارستانها، درمانگاه­ها و نیزایستگاه­های فعال شده توسط بخش­ها و سازمانهای خارج از وزارت بهداشت انجام می­گیرد.

نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر اظهار داشت: در این برنامه افراد در معرض خطر برای دریافت خدمات تشخیصی و درصورت لزوم دریافت درمانهای لازم به مراکز سطح 2 و 3 در بیمارستانهای عمومی و تخصصی در سراسر کشور ارجاع داده خواهند شد و یا به مراکز سنجش خصوصی مراجعه خواهند نمود.

وی افزود: فرآیند شناسایی، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشارخون محدود به زمان اجرای بسیج نخواهد بود و با توجه به اهمیت موضوع، به عنوان یکی از خدمات اولیه سلامت در دسترس بیماران خواهد بود.

دکتر لاریجانی یکی از اهداف اصلی بسیج ملی کنترل فشار خون را ارتقاء سطح دانش عمومی و آگاهی جامعه نسبت به ابعاد مختلف فشارخون بالا، لزوم مراقبت از آن و پیامدهای ناشی از عدم کنترل فشارخون ذکر کرد و گفت: این موضوع با تلاش و مشارکت گسترده­ تمامی بخش­های درگیر در برنامه ریزی و اجرای بسیج ملی به شکلی جدی پیگیری و حجم بسیار زیادی از اطلاعات و دانش مربوطه به هموطنان عزیز ارائه شده که لازم میدانم از تمامی دست اندرکاران این امر تشکر نمایم.


٠٩:٣٨ - 1398/03/19    /    شماره : ١٥١٣٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٠