اخبار > اولین مجله‌ی تصویری کشور با هدف تسهیل و تسریع انتقال دانش، به‌زودی منتشر خواهد شد


  چاپ        ارسال به دوست

اولین مجله‌ی تصویری کشور با هدف تسهیل و تسریع انتقال دانش، به‌زودی منتشر خواهد شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی کشور، اولین مجله‌ی تصویری کشور که دومین مجله‌ی علمی_ پژوهشی تصویری دنیا نیز محسوب می‌گردد به‌زودی منتشر خواهد شد.

دکتر سید ناصر استاد رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی کشور ضمن اشاره به تهیه‌ی فیلم برای آموزش مخاطبان در جهت دریافت روش‌ها و نتایج پژوهش علمی در این مجله، از آن به عنوان راه حلی برای تقلیل معضل جزیره‌ای بودن پژوهش‌ها در کشور، اجتناب از تکرار در اجرای مطالعات، جلوگیری از صرف وقت و هزینه‌های گزاف به جهت آزمون و خطا در اجرای پروتکل‌های کلیدی توسط متخصصان و پژوهشگران جهان و همچنین نشان دادن کاربرد نتایج پژوهش‌ها در عرصه‌ی واقعی آموزش بالینی و آکادمیک یاد کرد.

دکتر استاد خاطرنشان کرد مجله‌ی visualized journal of medical scienoes مجله‌ای تصویری و علمی_ پژوهشی است که با مستندسازی تجارب محققین از طریق تهیه‌ی فیلم و به اشتراک‌گذاری آن در ساختاری استاندارد و تعریف شده، ارزیابی ‌های علمی و منصفانه‌ای نظیر داوری همتا را در مراحل بررسی و کسب تائید پشت سر می‌گذارد و علاوه بر تسهیل و تسریع انتقال دانش، کاربردی نمودن یافته‌های مطالعات محققین و بهره‌وری از آن را سهولت می‌بخشد.

وی با اشاره به مخاطبین این نشریه اعم از دانشمندان، محققین، فراگیران و سایر مخاطبین پژوهش و آموزش در حوزه‌ی علوم‌پزشکی در سراسر دنیا، از چاپ آن به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی خبر داد و افزودحوزه‌ی تخصصی این مجله، مباحث پزشکی است و مقالات آن مبتنی بر ویدئو و تصویر هستند؛ دکتر استاد تصریح کرد قسمت روش کار مقاله در قالب فیلم ارائه می‌گردد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی کشور ضمن ابراز خرسندی از اخذ موافقت اصولی این مجله از کمیسیون نشریات علوم‌پزشکی کشور و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طراحی اولین اعلام فراخوان کشوری جهت دریافت مقالات ویدئویی خبر داد و یادآور شد یک سوم از اعضای هیئت تحریریه‌ی مجله‌‌ی مذکور از متخصصین و دانشمندان کشورهای سوئد، هلند و کانادا هستند.

در پایان دکتر سید ناصر استاد یادآور شد این مجله مقالاتی که در تمام حیطه‌های علوم پایه و تخصصی به لحاظ روش‌شناسی و متودولوژی دارای نوآوری بوده و یا استاندارد طلایی حوزه‌ی پژوهش محسوب می‌شوند را به منظور چاپ می‌پذیرد.


٠٩:٣٦ - 1398/03/19    /    شماره : ١٥١٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٦