اخبار > در بحث کنترل شیوع فشار خون بالا در سطح ملی و استانی گام های موثری برداشته شده است


  چاپ        ارسال به دوست

در بحث کنترل شیوع فشار خون بالا در سطح ملی و استانی گام های موثری برداشته شده است

 

دکتر لاریجانی با اشاره به بحث پیمایش ملی عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در زمینه کنترل شیوع فشار خون بالا از وجود اطلاعات مربوط به فشار خون در سطوح ملی و استانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر باقر لاریجانی نایب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث کنترل شیوع فشار خون بالا در سطوح ملی و استانی اظهار داشت در پیمایش ملی عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر، میزان شیوع فشار خون بالا در بین افراد 18 سال و بالاتر در سطح ملی در بین مردان و زنان شهری به ترتیب 25 و 5/26 درصد و در مردان و زنان روستایی به ترتیب 25 و 30 درصد می باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درصد شیوع فشار خون بالا را با در نظر گرفتن هر دو جنس زن و مرد در بخش شهری 30 درصد و در بخش روستایی 27 درصد ذکر کرد.

وی با اشاره به نظام رتبه بندی براساس شیوع استاندارد شده سنی میزان فشار خون بالا افزود در بین مردان، استان کردستان دارای بیشترین و استان زنجان دارای کمترین میزان شیوع فشار خون بالا در سطح استانی  می­باشند.

دکتر لاریجانی به میزان شیوع فشار خون بالا در بین زنان براساس این رتبه بندی اشاره کرد و افزود در سطح استانی، استان های لرستان و فارس دارای بیشترین و کمترین فشار خون بالا در کشور می باشند.

 

 

 

 


١٤:٢٥ - 1398/03/12    /    شماره : ١٥١٢٩١    /    تعداد نمایش : ٢٤٨