اخبار > چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي در امنیت و صحت کامل برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي در امنیت و صحت کامل برگزار شد

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان روند طراحی و آماده شدن سوالات چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي گفت: آزمون صبح امروز در 22 حوزه برگزار شد و حداکثر تدابیر امنیتی در مراحل مختلف این آزمون در نظر گرفته شد.

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان اینکه چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي روز پنجشنبه مورخ 2 اسفند 1397 برگزار شد توضیحاتی را در خصوص این آزمون ارائه کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي در 22 حوزه برگزار شد، اظهار داشت: فرایند ثبت نام این آزمون از آذر ماه سال جاری آغاز شد و در چندین نوبت همکاران در مرکز سنجش آموزش پزشکی دسترسی و ثبت نام را برای داوطلبان انجام دادند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: 13642 نفر در این آزمون ثبت کردند که 55 درصد، یعنی  7507 نفر زن و 45 درصد به تعداد 6135 نفر مرد هستند.

وی افزود از این تعداد 11832 نفر در آزمون شرکت نمودند و داوطلبانی که به صورت مشروط در آزمون شرکت کرده اند تا 10 اسفند فرصت دارند که نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اقداماتی که طی سال های اخیر درخصوص ارتقای ارزیابی و آزمون های علوم پزشکی در قالب بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: طراحی سوالات این دوره آزمون دستیاری با مشارکت اعضای هیات علمی سراسر کشور صورت گرفته است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در این دوره از بانک سوالات آزمون استفاده شده گفت: به منظور ارتقای کیفیت سوالات آزمون، سوالات طی 4 مرحله انتخاب شده است.

وی ادامه داد: سوالات بانک پس از ارزشیابی در اختیار تیمی قرار گرفته و 3 برابر تعداد سوالات آزمون از این بین انتخاب شده و در مرحله نهایی تیم ویژه ای سوالات آزمون را از بین این تعداد انتخاب کرده اند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان اینکه تعداد سوالات آزمون 200 سوال است گفت: افرادی که در این دوره پذیرفته می شوند می توانند از بین 30 رشته، انتخاب رشته نمایند.  

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تدابیر ویژه امنیتی برای این آزمون در نظر گرفته شد، اظهار داشت: چاپ و تکثیر سوالات آزمون در محیط کاملا قرنطینه صورت گرفته و در چک کردن دفترچه ها و توزیع آن نیز از سیستم های امن استفاده شده و خوشبختانه هیچ تخلفی از هیچ یک از حوزه ها گزارش نشده است

وی ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان چهل و ششمین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار تخصصي، با بیان اینکه اوایل هفته آینده پاسخنامه اولیه سوالات آزمون در سایت مرکز سنجش قرار می گیرد، ابراز امیدواری کرد تا اقداماتی که برای ارتقای آزمون ها صورت می گیرد بسترهای اعتلای آموزش علوم پزشکی کشور را فراهم نماید. 

 

 

 

 


١٥:٥٣ - 1397/12/02    /    شماره : ١٤٩٨١٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٥