اخبار > راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی در جهت توسعه دانش داروسازی سنتی


  چاپ        ارسال به دوست

در دانشگاه علوم پزشکی همدان اتفاق افتاد

راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی در جهت توسعه دانش داروسازی سنتی

 

دکتر درخشنده از واسپاری ماموریت ویژه توسعه دانش داروسازی سنتی به دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و از تلاش برای راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی مرتبط با دانش داروسازی سنتی به عنوان یکی از اقدامات مهم در این خصوص نام برد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر کتایون درخشنده عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی همدان و مسئول کارگروه توسعه دانش داروسازی سنتی در نشست هم اندیشی کلان منطقه 3 آمایشی کشور که به منظور بررسی اقدامات انجام شده این کلان منطقه در برنامه های طرح تحول و نوآوری آموزش پزشکی برگزار شد به توسعه دانش داروسازی سنتی در این دانشگاه اشاره کرد و افزود واسپاری این ماموریت به دانشگاه علوم پزشکی همدان نقش بسزائی در پیشرفت حوزه داروسازی در استان و کلان منطقه داشته که ایجاد مرکز رشد مجهز به انواع کتب فرآورده های داروسازی و راه اندازی سلامت کده حکیم در همین راستا قابل ارزیابی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان به تلاش برای راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی مرتبط با داروسازی سنتی و تلاش جهت تامین اعضای هیات علمی و نیروهای متخصص مرتبط برای توسعه این حیطه اشاره کرد و به همکاری اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه های مادر با سایر دانشکده های کلان منطقه 3  و جلب همکاری سایر مراکز دانشگاهی علوم پزشکی کشور در این خصوص تاکید کرد.

دکتر درخشنده به انجام طرحهای تحقیقاتی و پژوهشی مشترک با سایر رشته های گروههای مختلف علوم پزشکی در کلان منطقه 3 اشاره کرد و اظهار داشت این همکاری مشترک تا بحال منجر به تولید 50 مقاله بین المللی در این زمینه شده است.

وی راه اندازی مجموعه کلینیک های طب سنتی و تاسیس داروخانه های طبیعی یا سبز را از دیگر اقدامات این دانشگاه به منظور توسعه دانش داروسازی سنتی عنوان کرد.


 


٠٩:١٣ - 1397/11/17    /    شماره : ١٤٩٧١٣    /    تعداد نمایش : ١٣٢