اخبار > راه‌اندازی مرکز سنجش منطقه‌ای در منطقه آمایشی 3


  چاپ        ارسال به دوست

راه‌اندازی مرکز سنجش منطقه‌ای در منطقه آمایشی 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

طبق گزارش واصله از کلان منطقه‌ی 3 آمایشی، شیوه‌نامه‌ی اجرایی راه‌اندازی مرکز سنجش منطقه‌ای در نشست قبلی معاونین آموزشی این کلان منطقه تدوین شده و در نشست آینده که در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد به تصویب خواهد رسید.

دکتر محمدرضا عبدالملکی مسئول بسته‌ی ‌ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون‌های علوم‌پزشکی در کلان منطقه‌ی 3 آمایشی  با اعلام این خبر افزود: در این راستا 2 کارگاه آموزشی برای کل کلان‌منطقه و بیش از 20 کارگاه برای اعضای هیئت علمی دانشکده‌ها در سطح دانشگاه‌ها برگزار شده و با راه‌اندازی این مرکز، اولین منطقه در کشور خواهیم بود که مرکز سنجش منطقه‌ای را تاسیس کرده است.

دکتر عبدالملکی از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص بسته‌ی ‌ارتقاء نظام ارزیابی آزمون‌های علوم‌پزشکی به تهیه‌ی بانک سوالات آزمون‌های پیش‌کارورزی که 2 بار در سال برگزار می‌شود  اشاره کرد و گفت: سوالاتی که به لحاظ کیفی بتوانند امتیاز خوبی از صندوق کیفیت دریافت نمایند قابلیت ذخیره‌سازی در بانک سوالات را خواهند داشت. همچنین ارزیابی سوالات طرح شده‌ی آزمون علوم پایه‌ در سطح کلان منطقه انجام شد و سوالاتی که پس از ارزیابی کیفی و کمی برگزیده شدند به بیش از 15 دانشگاه درجه یک کشور ارسال شدند.

وی اضافه کرد: از دیگر دستاوردهای بسته‌ی ارتقاء نظام ارزیابی در دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان، تدوین آیین‌نامه‌ی جامع نظام ارزیابی دانشجو  است که به علت نتایج موفق، در دستور کار کلان منطقه‌ی 3 آمایشی قرار گرفت.

عبدالملکی با ابراز خرسندی از افزایش ظرفیت مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان گفت: این مرکز توانایی برگزاری چند آزمون به طور همزمان را دارد؛ وی افزود: آزمون الکترونیک و آزمون صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه‌ها و کلان منطقه در حال اجراست.

مسئول بسته‌ی ‌ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون‌های علوم‌پزشکی کلان منطقه‌ی 3 آمایشی خاطرنشان کرد با مشخص شدن هیئت بورد منطقه، طراحی سوالات بورد توسط اعضای منطقه انجام شد و در حال حاضر گنجینه‌ی سوالات منطقه با بیش از 2370 سوال آماده‌ی بهره‌برداری است.


١٢:٠٣ - 1397/11/16    /    شماره : ١٤٩٦٥٨    /    تعداد نمایش : ١٥٨