اخبار > پاسخ‌گویی به نیازهای آموزشی منطقه، صدر نشین اولویت‌بندی بسته‌ی آموزش پاسخگو و عدالت محور در کلان منطقه‌ی 3


  چاپ        ارسال به دوست

پاسخ‌گویی به نیازهای آموزشی منطقه، صدر نشین اولویت‌بندی بسته‌ی آموزش پاسخگو و عدالت محور در کلان منطقه‌ی 3

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

اقدامات خاص برای افراد مرتبط و ذینفعان و همچنین تدوین گایدلاین‌هایی بر اساس نیازهای منطقه‌ای در کلان منطقه‌ی 3 آمایشی انجام شد.

به گزارش دکتر مصیب مظفری مسئول بسته‌ی آموزش پاسخگو و عدالت محور در کلان منطقه‌ی 3 آمایشی و مدیر مرکز مطالعات و توسعه‌ی آموزش پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام، در بخش تدوین و بازنگری و ابلاغ و ارزشیابی برنامه‌های آموزشی و کوریکولوم‌ها در مقاطع علوم‌پایه و بالینی، کوریکولوم برنامه‌های درسی با رویکرد پاسخگویی به نیازهای جامعه تهیه شده و آماده‌ی بهره‌برداری است.

وی افزود پس از بررسی نیازهای منطقه در عرصه‌های مختلف و درراستای طراحی و استقرار نظام انگیزشی مناسب برای سیاستگذاران، ذی‌نفعان، اساتید و مشاوران، راهکارهای خوبی ارائه شد که یکی از مصادیق آن هدایت دانشجویان در ترم‌های ابتدایی به یکی از 4 واحد آموزش پاسخگوی موجود در منطقه جهت آشنایی با مشکلات رشته ی تحصیلی‌شان است تا با مراجعه ی زودهنگام به جامعه، ذهنیتشان بر روی جامعه، مشکلات و نیازهای آن متمرکز شود.

دکتر مظفری خاطرنشان کرد در صدد تدوین شیوه‌نامه‌ی یکسان برای انتخاب اعضای  هیئت‌علمی دانشگاه‌های کلان منطقه هستیم تا به این وسیله، اهداف دانشگاه‌ها همسو شوند؛ همچنین در دانشگاه ایلام  لیست برآورد نیروی انسانی مورد نیاز تهیه شده و در حال تدوین لیست نیروهای تخصصی در دانشگاه هستیم و مسئولیت این طرح به دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان واگذار شده است.

مسئول بسته‌ی آموزش پاسخگو در کلان منطقه‌3 آمایشی با بیان انطباق بسته‌ی مذکور با نیازهای سلامت جامعه از تدوین دوره‌های کوتاه‌مدت حدواسط نیازهای دانشگاه‌های کلان منطقه خبر داد و یادآور شد در دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان نیز یک سری دوره‌هایی مراقبت تسکینی و مشاوره‌ی جنسی انجام شده است.

  

 

 


١١:٤٧ - 1397/11/16    /    شماره : ١٤٩٦٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤٤