اخبار > تفاهم نامه هایی برای راه اندازی رشته های مشترک بین دانشگاههای منطقه 3 منعقد شده است


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه هایی برای راه اندازی رشته های مشترک بین دانشگاههای منطقه 3 منعقد شده است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ضمن اظهار رضایت از عملکرد دانشگاه‌های کلان منطقه‌ی 3 در اجرای بسته‌ی توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های آموزش علوم‌پزشکی از کسب 4 مدال طلا، 3 مدال نقره و 6 دیپلم افتخار  در سال 97 و در راستای اجرای بسته‌ی مذکور خبر داد و افزود: قدردان زحمات دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کلان منطقه‌ی 3 آمایشی هستیم.

دکتر حبیب‌ا... خزائی، معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با اشاره به برگزاری 3 نشست در سطح کلان منطقه‌ی 3 با تشریح فعالیت‌های این کلان منطقه در زمینه‌ی اجرای بسته‌های تحول در آموزش علوم پزشکی  خاطرنشان کرد دستاوردهایی همچون تفاهم‌نامه‌های بین دانشگاه‌های کلان‌منطقه، تشکیل کارگروه‌ها از جمله کارگروه تدوین درسنامه‌ی آداب پزشکی با توجه به سرفصل‌های جدید آموزش پزشکی و تدوین دستورالعمل مشترک پذیرش و اعطای مجوز برای دانشجویان خارجی در  دانشگاه‌های کلان منطقه، نمونه‌های بارزی هستند که سبب شده‌اند بر اساس این دستورالعمل مشترک، به یک وحدت رویه‌ دست یابیم.   

وی با بیان اینکه از دیگر ثمرات خرد جمعی در کلان منطقه‌ی 3، راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی و رشته‌های جدید در آموزش پزشکی با محوریت دانشگاه علوم‌پزشکی همدان و تصویب شیوه‌نامه‌ی پذیرش دانشجویان غیر ایرانی در قالب نظام‌نامه‌ی مشخص و با محوریت دانشگاه کرمانشاه است.؛ اضافه کرد: همچنین  می‌توان به تصمیماتی در خصوص ارتقاء رتبه‌ی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مصوباتی در خصوص مشارکت دانشگاه‌ها در زمینه‌جذب تحصیلات تخصصی پزشکی اشاره کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این موضوع که 270دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه‌های کلان منطقه‌ی 3 مشغول به تحصیل هستند یادآور شد که طبق برآورد در سال جاری، این رقم به 300 تا 350 نفر افزایش پیدا خواهد کرد و با تنظیم 18 تفاهم‌نامه در سطح بین المللی، گام های موثری در حیطه‌ی بین‌المللی‌سازی برداشته‌ایم.

وی اظهار داشت: از دیگر نقاط قوت کلان منطقه‌ی 3 آمایشی، طراحی سوال با همکاری کلیه‌ی دانشگاه‌های منطقه و با حضور نماینده ی محترم هیئت دولت و معاون آموزشی در دیماه سال جاری است که منجر به طراحی 2300 سوال و تهیه‌گنجینه‌ی سوال در این کلان‌منطقه شده است.

دکتر خزائی گفت: امسال در رشته‌ی علوم پایه و داروسازی، 15  دانشگاه در سطح کشور  از  بانک سوالات کلان منطقه 3  استفاده کردند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: امسال برای اولین بار در اسفندماه، آزمون علوم‌پایه جهت دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد که بسیار مهم است.

وی تجربیات کسب شده در حیطه‌ی  خصوصی‌سازی در آموزش پزشکی را از تجربیات بسیار ارزنده‌ی کلان منطقه‌ی 3 دانست که دانشگاه علوم‌پزشکی همدان، سرآمد آن است و حتی می‌توان این تجربیات را به سایر مناطق در کشور تعمیم داد.

دکتر خزائی از نمونه‌های موفق این ادعا به همکاری دانشگاه‌ها جهت راه‌اندازی رشته‌ها و برنامه‌های آموزشی مشترک مانند انعقاد تفاهم‌نامه در زمینه‌ی رشته‌ی علوم سلولی و مولکولی در مقطع PHD دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان با دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اشاره کرد و افزودتفاهم نامه‌ای نیز با دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام در زمینه‌ی راه‌اندازی رشته‌ی تخصصی بیهوشی خواهیم داشت و در صدد حمایت مادی و معنوی از دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان که سمینار کاملا تخصصی در زمینه‌ی نفرولوژی کودکان برگزار نمود هستیم .

 


١١:١٠ - 1397/11/16    /    شماره : ١٤٩٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٣