اخبار > آغازحرکت دانشگاه‌علوم‌پزشکی ارومیه به‌سوی نسل سوم با تکیه برآموزش‌های مهارتی و برنامه‌های آموزش محور


  چاپ        ارسال به دوست

آغازحرکت دانشگاه‌علوم‌پزشکی ارومیه به‌سوی نسل سوم با تکیه برآموزش‌های مهارتی و برنامه‌های آموزش محور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه با اشاره به واگذاری 20 درصدی تعیین کوریکولوم‌ها به این دانشگاه از سوی وزارت بهداشت گفت: با تلاش در جهت القاء مهارت کافی به دانشجویان، در صدد هستیم تا ضمن آنکه  این دانشجویان در زمان تحصیل، دانشگاه را به سوی نسل سوم سوق می‌دهند پس از فارغ‌التحصیلی نیز با قابلیت‌های فردی‌شان بتوانند کسب و کاری ایجاد نموده و کارآفرین باشند.

وی همچنین تربیت مرتبط با صنعت و کسب ثروت  را به‌وسیله‌ی طراحی برنامه‌های آموزش‌محور در دستور کار این دانشگاه عنوان کرد.

دکتر محمدرضا محمدی‌فلاح، معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه با ابراز خرسندی از نتیجه‌ی ارزیابی انطباق این دانشگاه در سال 96 گفت: انطباق 6/99 درصدی دانشگاه در ارزیابی، نشان از فعالیت خوب همکاران ما در معاونت آموزشی است.

وی اظهار داشت که علاوه بر ماموریت ویژه‌ی این دانشگاه در زمینه‌ی توسعه‌ی دانش ایمنی، کارهای خوبی در حیطه‌ی آینده‌نگاری و مرجعیت علمی انجام شده است که به طور مثال می‌توان به پیوند کلیه، حشره‌شناسی پزشکی، گیاهان دارویی و بانک اطلاعات سموم آفت‌کش اشاره کرد.

دکتر محمدی‌فلاح با اشاره به دستاوردهای دانشگاه ارومیه که بر اساس نیازهای سلامت کسب شده‌اند افزود: آموزش پاسخگو و عدالت‌محور با ارئه‌ی شیوه‌نامه‌ی نظام پرداخت اعضای هیئت‌علمی، ارزشیابی کمی و کیفی اعضای هیئت علمی، تدوین آیین‌نامه‌ی توسعه‌ی رشته‌های آموزشی ، جذب اعضای هیئت علمی بر اساس آموزش‌های مورد نیاز  و تدوین 8 گایدلاین در مورد مصرف‌اصولی و منطقی داروهای پرمصرف، اجرایی شده.

محمدی فلاح از توسعه رشته مقاطع در سال 97 و راه‌اندازی مرکز آزمون الکترونیک در راستای تدوین سند توسعه و آمایش سرزمینی در ارومیه خبر داد و یادآور شد که مرکز آموزش مهارت‌های بالینی دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه آماده‌ی بهره‌برداری است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه، از تدوین و تصویب راهنمای اخلاق گروه‌های پایه و بالینی ، تدوین درسنامه‌ی اخلاق حرفه‌ای، کدهای اخلاق پزشکی و دندانپزشکی و راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی اخلاقی در دندانپزشکی به عنوان مجموعه‌ی فعالیت‌هایی یاد کرد که در راستای اعتلای اخلاق حرفه‌ای در این دانشگاه رخ داده است.

دکتر فلاح از دیگر موفقیت‌های دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه را جذب دانشجوی خارجی برای اولین‌بار در سال 97 مطرح کرد و خاطرنشان کرد با همکاری دانشگاه تبریز و دانشگاه آتاتورک ترکیه، مجوز رادیولوژی را دریافت نمودیم و در صدد همکاری با دانشگاه‌های منطقه هستیم.

دکتر محمدی‌فلاح افزود: دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه با دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی برای تولید محتوای الکترونیک، قراردادی منعقد کرده است که برنامه‌های استراتژیک و استانداردهای آموزش مجازی در آن مشخص شده است.؛همچنین 35 درس مجازی به‌صورت LMS و 10کارگاه برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان برگزار شده است و با مشارکت اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، 4 محتوای الکترونیک از دانشگاه مجازی موفق به کسب مجوز شده است.

 تاسیس مرکز ارزیابی آزمون از دیگر افق‌های دانشگاه ارومیه است که در راستای ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون‌ها در صدد آن هستند و با افتتاح مرکز آزمون الکترونیک، لاگ‌بوک‌های الکترونیک در مقاطع دستیاری انجام شده است.

دکتر محمدی فلاح با اشاره به بسته‌ی اعتباربخشی از مجموعه‌ی بسته‌های تحول  گفت: اعتباربخشی آموزش‌های پزشکی در دانشکده‌ی پزشکی انجام شده است. همچنین آیین‌نامه‌های حمایتی از اعضای هیئت‌علمی، تدوین سند جامع تجهیزات آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و آماده‌سازی کامل فضای فیزیکی در رابطه با آموزش صلاحیت‌ها ی بالینی انجام شده است.

در انتهای این گزارش عملکرد، معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه ضمن تشکر از همکاری درون‌منطقه‌ای دانشگاه‌های کلان‌منطقه‌2 به‌ویژه دانشگاه‌تبریز، اعلام کرد که حدود 12 جلسه‌ی پایش در این منطقه برگزار شده است تا با هم‌فکری و تبادل اطلاعات و تجربیات، نهایت بهره‌برداری از بسته‌های تحول صورت بگیرد.

 


١٠:١٩ - 1397/11/10    /    شماره : ١٤٩٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٣