اخبار > اعضای هیات علمی در مناطق آمایشی متناسب با ماموریت ها و طبق برآورد نیروی انسانی مورد نیاز منطقه جذب شوند


  چاپ        ارسال به دوست

اعضای هیات علمی در مناطق آمایشی متناسب با ماموریت ها و طبق برآورد نیروی انسانی مورد نیاز منطقه جذب شوند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری دانشگاههای مستقر در کلان مناطق آمایشی کشور، گفت: انتظار این است که مناطق سند برآورد نیروی انسانی خود را تدوین کنند و اعضای هیات علمی جدید خود را طبق این سند و باتوجه به ماموریت های منطقه جذب کنند.

 

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست با مسئولین دانشگاههای کلان منطقه آمایشی 2 که در روز سه شنبه 9 بهمن 1397 برگزار شد، پس از استماع گزارش دانشگاههای این منطقه در زمینه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: جا دارد از آقای دکتر هاشمی تشکر کنیم که بسیاری از این کارها در زمان مدیریت ایشان انجام شد و برای آقای دکتر نمکی هم آرزوی موفقیت داریم.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی این منطقه انسجام خوبی دارد و فعالیت های مناسبی در دبیرخانه منطقه صورت گرفته است. بر همکاری دانشگاههای مناطق آمایشی تاکید کرد و گفت: تلاش جمعی و تقسیم وظایف بین دانشگاههای مناطق از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف ما این است که تمامی دانشگاههای منطقه با هم رشد کنند، اظهار داشت: تهیه سند برآورد نیروی انسانی که در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آماده شده می تواند با همکاری تمامی دانشگاهها و برای منطقه و با در نظر گرفتن تمامی دانشگاههای استان آماده شود.

وی به تلاش دانشگاهها طی چند سال گذشته در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی طی این چند سال در دانشگاهها صورت گرفته و برنامه هایی در حال پیگیری است که تا چند سال پیش آثاری از این برنامه ها وجود نداشت. برنامه های آموزش مجازی، آزمون ها و ... مثال هایی از این برنامه ها است.

دکتر لاریجانی در گیر کردن اساتید و دانشجویان را از دیگر نکات مهم در پیشبرد اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و اظهار داشت: البته این مشارکت تا حد زیادی انجام شده ولی انتظار این است که روی این مطلب تمرکز بیشتری صورت گیرد.

وی به پروژه های انجام شده در مناطق آمایشی اشاره کرد و گفت: مناطق باید با برنامه روشنی این برنامه ها را در سطح ملی پیش ببرند و از ظرفیت مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی می توانند در این مسیر استفاده کنند.

معاون آموزشی با بیان این انتظار که باید اثرات برنامه های تحول در مناطق هویدا شود گفت: در راه اندازی دوره های مجازی اگر ظرفیت خوبی وجود دارد این دوره ها را به صورت ملی برگزار کنیم.

وی به اعتباربخشی دانشکده ها و بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: این کار کاری مداوم است و در منطقه به صورت دائم باید یکدیگر را رصد کنند و استانداردها را بهبود ببخشند. انتظار این است که تیم رصد دائمی برای اعتباربخشی در مناطق تشکیل شود.

دکتر لاریجانی به برنامه های اجرا شده برای توسعه اخلاق حرفه ای اشاره کرد و گفت: مناطق آمایشی که در بخش های مرزی کشور قرار دارند می توانند اقدامات خوبی در زمینه برقراری ارتباطات بین المللی با همسایگان کشور انجام دهند.

وی بر لزوم راه اندازی زیرساخت های آموزشی در مناطق اشاره کرد و گفت: از زیرساخت های سایر بخش ها می توانید برای توسعه آموزش بهره برداری نمایید و لازم است گروه های بین دانشگاهی شکل بگیرد در مناطق آمایشی و دانشگاهها از اساتید و ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه منطقه 2 منطقه فعالی است در حوزه آموزش، اظهار داشت: کارهای خوبی در زمینه ماموریت های ویژه منطقه، خصوصا کنترل حوادث ترافیکی انجام شده و لازم است مباحث مرتبط با آموزش در این ماموریت بیشتر دیده شود و در آموزش های مهارتی در این حوزه فعال باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مناطق باید سند توسعه نیروی انسانی خود را تدوین نمایند و جذب نیروی هیات علمی خود را با الگویی مشخص و بر اساس این برآوردها و در راستای ماموریت هایی که دارند انجام دهند.

 

 

 

 


١٦:٠٢ - 1397/11/09    /    شماره : ١٤٩٤٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٥٣