اخبار > مرکز آزمون ملی جهت ارزشیابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ایجاد شده است


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت:

مرکز آزمون ملی جهت ارزشیابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ایجاد شده است

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، گفت: اعتباربخشی دانشکده های دندانپزشکی انجام و گزارش آن به شورای گسترش ارائه شده است. در این اعتباربخشی، زیرساخت ها، امکانات و نیروی انسانی دانشکده های دندانپزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش وبدا، دکتر حسن رزمی در سی و هشتمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی که با حضور سرپرست و معاون آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: مرکز آزمون ملی جهت ارزشیابی دانش آموختگان خارج از کشور در پردیس بین الملل تهران ایجاد شده است، چون هر سال حدود 100 تا 150 پرونده دانش آموختگان خارج از کشور بررسی می شود و امکان برگزاری آزمون ملی در سراسر کشور ایجاد شده است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر 16 دانشکده دندانپزشکی، دوره های تخصصی دندانپزشکی را ارائه می دهند و شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی نیز از مراکز و دانشکده های واجد شرایط دوره های تخصصی، بازدیدهای دوره ای دارد، اما رویکرد ما توجه به کیفیت آموزش است.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به بازنگری و ابلاغ برنامه آموزشی (کریکولوم) 97 دندانپزشکی، خاطرنشان کرد: کارگروه پاسخگوی به ابهامات موجود درخصوص اجرای برنامه آموزشی 97 تشکیل شده است و خوشبختانه پیشنهادات بسیار خوبی برای اجرای این برنامه از سوی دانشکده ها به شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ارسال شده که بین دانشکده های پزشکی به اشتراک گذاشته می شود.

به گفته وی، دستورالعمل ساماندهی خدمات دندانپزشکان متخصص متعهد خدمت، تدوین، تصویب و ابلاغ شده که این دستورالعمل موجب افزایش رضایتمندی دندانپزشکان متخصص متعهد خدمت شده است.

 

دکتر رزمی اضافه کرد: با همکاری شورای سیاستگذاری امور دندانپزشکی، آیین نامه دوره دستیاری براساس پیشنهاد دانشکده ها، تدوین و بازنگری شده و خوشبختانه پروتکل اجرایی آموزش در عرصه دانشجویان دوره دکترای دندانپزشکی نیز تدوین شده است و این پروتکل به عنوان یکی از امتیازات دانشکده های دندانپزشکی در اعتباربخشی مورد توجه قرار می گیرد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تاکید کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری آزمون های ارتقا و دستیاری به صورت الکترونیک انجام شده و مقدمات برگزاری آزمایشی آن در کلان مناطق آمایشی در اسفندماه آماده و آزمون ارتقا در سال 98 به صورت الکترونیک برگزار می شود تا علاوه بر افزایش سرعت پاسخگویی، شاهد افزایش امنیت آزمون و ارتقای کیفیت آن باشیم.


٠٩:٣٧ - 1397/11/07    /    شماره : ١٤٩٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٧