اخبار > معاونت آموزشی و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت یادداشت تفاهمی در زمینه توسعه فناوری و کارآفرینی امضا کردند


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت آموزشی و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت یادداشت تفاهمی در زمینه توسعه فناوری و کارآفرینی امضا کردند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اجرایی شدن بسته حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم در معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: اجرای این بسته مستلزم همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی است و تفاهم نامه ای به این منظور بین دو معاونت آموزشی و پژوهشی وزارت بهداشت منعقد شده است.

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که یادداشت تفاهمی در زمینه توسعه فناوری و کارآفرینی بین معاونت های آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امضا شده گفت: باتوجه به اینکه این دو حوزه تقارب کاری زیادی با یکدیگر دارند و تکمیل کننده کار هم در توسعه علم و فناوری سلامت در کشور هستند این یادداشت تفاهم امضا شد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه دانشگاهها در طی زمان متناسب با پیشرفت های علمی جامعه رشد کرده و تغییر رویکرد داده اند، گفت: در حال حاضر دانشگاهها در جهان به دانشگاههای نسل 3 و 4 پیش می روند و لازم است دانشگاههای علوم پزشکی کشور نیز به این سمت حرکت کنند.

وی خلق ثروت دانش بنیان، آمادگی دانش آموختگان برای کارآفرینی دانش بنیان، توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و کاهش وابستگی دانشگاهها به منابع دولتی را از ویژگی های دانشگاههای هزاره سوم ذکر کرد و گفت: بسته حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم یکی از بسته هایی است که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دیده شده و اجرای این بسته مستلزم همکاری تنگاتنگ حوزه آموزش و پژوهش می باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه لازم است فرهنگ کارآفرینی در دانشگاههای علوم پزشکی ترویج یابد، اظهار داشت: برای نهادینه سازی این فرهنگ یکی از راهکارها آموزش مفاهیم مرتبط با کارآفرینی به دانشجویان است.

وی ادامه داد: دانشجوی تحصیلات تکمیلی ما نباید پس از فراغت از تحصیل به دنبال شغل باشد، بلکه آموزش دانشجویان باید به نحوی باشد که بتوانند شغل ایجاد کنند.

دکتر لاریجانی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده گفت: این تفاهم نامه با هدف همکاری دو معاونت در گسترش آموزش های مرتبط با کارآفرینی، نوآوری، فناوری و مالکیت فکری از طریق  طراحی، تولید و ارائه برنامه­های آموزشی مرتبط با فناوری سلامت و کارآفرینی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان رده های مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی منعقد شده است.

وی افزود: برقراری ارتباط بین دانشگاهها و سازمانها، شرکتها و نهادهای فناور و دانش بنیان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است که توسط طرفین و با هماهنگی پیگیری می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه بستر خوبی برای ارائه آموزش های کارآفرینی، مالکیت فکری و ... به دانشجویان و اساتید دانشگاهها دارد و در اجرای تفاهم نامه از این بستر استفاده می شود.

دکتر لاریجانی در پایان گفت: کارگروهی متشکل از زیرمجموعه های ذیربط در هر دو معاونت و همچنین صاحبنظران دانشگاهی اجرای این تفاهم نامه را پیگیری میکنند.  

 


١٣:١٤ - 1397/11/07    /    شماره : ١٤٩٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٩