اخبار > اعتباربخشی دانشکده های داروسازی در دستور کار این دبیرخانه قرار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه تودیع و معارفه دبیر آموزش داروسازی مطرح شد؛

اعتباربخشی دانشکده های داروسازی در دستور کار این دبیرخانه قرار دارد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

جلسه‌ی تقدیر از دکتر شریف‌زاده و تودیع و معارفه‌ی دکتر اصغری با حضور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه معاونت آموزشی در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه دکتر شریف‌زاده ضمن قدردانی از مسئولین حوزه‌ی آموزش و همکاران دبیرخانه‌ی مذکور به جهت همکاری دلسوزانه با وی افزود:  به عنوان یک داروساز و عضو هیئت علمی که همیشه تعصب و حساسیت خاصی به آموزش به ویژه رشته‌ی داروسازی دارم همچنان نهایت تلاش در این حیطه را خواهم داشت و با تمام توان با مجموعه‌ی معاونت آموزشی و دبیرخانه داروسازی همکاری می کنم.

سپس دکتر غلامرضا اصغری با اشاره به فعالیت‌های مفید و مثبت دکتر شریف‌زادهدر دبیرخانه شورای آموزش داروسازی افزود: ایشان ‌پشتوانه‌ی قوی برای آموزش داروسازی است.

در ادامه دکتر اصغری با ابراز خرسندی از آغاز برنامه‌ی تحول در آموزش همراه با طرح تحول در سلامت گفت: به عنوان رئیس اسبق دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان با بسته‌های تحول آشنا و به اولویت‌های آن واقف هستم.

دکتر اصغری ضمن اشاره به مغفول ماندن حوزه‌ی آموزش و پژوهش  یادآور شد اگر بخواهیم مشکلات کشور به‌ویژه مشکلات حوزه‌ی سلامت و درمان به صورت ریشه‌ای حل شود باید حوزه‌ی آموزش اصلاح شود . وی ضمن تاکید بر سرمایه‌گذاری ویژه در حوزه‌ی آموزش گفت: آموزش باید در همه‌ی ابعاد مورد توجه قرار گیرد.

دکتر اصغری دبیر شورای آموزش داروسازی تخصصی ابراز امیدواری کرد با استفاده از تجربیاتی که در حوزه‌ی سازمان غذا و دارو کسب کرده است تحولات خوبی با کمک همکاران دبیرخانه‌ی داروسازی و سایر دبیرخانه‌ها در جهت ارتقاء آموزش داروسازی رقم بخورد که متناسب با نیاز سلامت مردم و کشور باشد.

وی همچنین تاکید کرد تلاش خواهد کرد تا با کمک و راهنمایی سایر دبیرخانه‌ها، اعتباربخشی داروسازی را در این دبیرخانه عملیاتی نماید.

 

دکتر آبتین حیدرزاده سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی نیز ضمن خیرمقدم به دکتر اصغری به تشریح حسن خلق، رفتار  و روش عالمانه‌ی دکتر شریف‌زاده پرداخت و از وی تقدیر کرد.

سپس دکتر خیرا... غلامی سرپرست مرکز خدمات آموزشی ضمن تقدیر از دکتر شریف‌زاده جهت اصلاح و تغییرات کوریکولوم رشته‌ی داروسازی خاطرنشان کرد داروسازی تنها رشته‌ی علوم پزشکی است که تلاش می‌کند در حلقه‌ی درمان، هزینه‌ها را کاهش دهد.

وی به دکتر اصغری پیشنهاد کرد تا با کمک دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی در راستای کاربردی نمودن کوریکولوم آموزشی رشته‌ی داروسازی اقدام نماید.

همچنین دکتر غلامی تاکید کرد از پتانسیل داروخانه‌های بیمارستانی در جهت افزایش کیفیت درمان استفاده شود.

در ادامه دکتر سید ناصر استاد، مشاور و مسئول راه‌اندازی دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی با بیان اینکه ساختار دبیرخانه‌ی داروسازی بسیار ساده است خاطرنشان کرد: آنچه باعث فعالیت خوب دبیرخانه‌ی داروسازی شده همکاری بدون توقع مسئولانی است که باوجود کار زیاد، فعالیت در این دبیرخانه را وظیفه‌ی خود دانسته  و با وجود چالش ها، همواره سعی کرده‌اند بهترین نتیجه را ارائه بدهند.

دکتر استاد ضمن تبریک، خوش‌آمد وآرزوی موفقیت برای دکتر غلامرضا اصغری گفت: مطمئنا دکتر شریف‌زاده همچنان در دبیرخانه‌ی داروسازی همکاری خواهند داشت زیرا در این دبیرخانه فقط جابه‌جایی تیم انجام می‌شود و همه احساس مسئولیت می‌کنند.

دکتر سید علی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی نیز ضمن تشکر از زحمات دکتر شریف زاده، ابراز امیدواری کرد  با توجه به سابقه‌ی درخشان دکتر اصغری در مسئولیت دانشگاه اصفهان، از تجربیات وی در جذب اعضای هیئت علمی رشته داروسازی استفاده بشود.

در پایان دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی مرحوم استاد دکتر شفیعی رئیس اسبق دانشکده‌ی داروسازی و تبریک به دکتر اصغری، از دکتر شریف‌زاده به عنوان فردی شاخص، خدوم و سرمایه‌ی رشته‌ی داروسازی یاد کرد و گفت: امیدواریم همانگونه که تا کنون در دبیرخانه‌ی داروسازی از توانمندی‌ همه‌ی همکاران استفاده شده است، این شیوه ادامه داشته باشد.


١٤:١٦ - 1397/10/19    /    شماره : ١٤٩٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٩