اخبار > توسعه زیرساخت های آموزش در دانشگاهها یکی از ارکان اجرای برنامه تحول و نوآوری است


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه زیرساخت های آموزش در دانشگاهها یکی از ارکان اجرای برنامه تحول و نوآوری است

 

مشاور اجرائی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش های انجام شده برای افزایش اعتبارات آموزش عالی سلامت در طی چندسال گذشته شده، ابراز امیدواری کرد با همکاری نهادهای بالادستی و تلاش های دانشگاههای علوم پزشکی اعتبارات حوزه آموزش در سال 98 ارتقا یابد.

 

دکتر امیراحمد اخوان مشاور اجرائی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست معاونین آموزشی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور که در روز یکشنبه 29 مهر 1397 برگزار شد با اشاره به اهمیت فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای اجرای برنامه ها از مسئولین دانشگاهها/ دانشکده های علوم پزشکی کشور خواست تمامی تلاش خود را برای فراهم نمودن این زیرساخت ها در دانشگاه ها بکار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه لازم است دانشگاهها از ظرفیت هایی که در بودجه سال 97 برای حوزه آموزش ایجاد شده استفاده نمایند گفت: اقدامات لازم برای امکان بهره مندی از این ظرفیت ها توسط ستاد معاونت آموزشی وزارت بهداشت بعمل آمده و لازم است دانشگاهها/دانشکده های علوم پزشکی با مصوبه هیئت های امنا از طرق مختلف مانند اخذ تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) وتسهیلات داخلی برای ارتقای تجهیزات تخصصی آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی خود تلاش نمایند. چرا که این زیرساخت ها برای ارتقای آموزش علوم پزشکی ضروری است.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام داشت در سال جاری موضوع اعتبارات آموزش عالی سلامت از امور سلامت و رفاه اجتماعی منفک و به امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه واگذار شده است.

دکتر اخوان از تلاش هایی که از سال 94 تاکنون برای ارتقای منابع مالی آموزش علوم پزشکی شده سخن گفت و اظهار داشت: علیرغم تلاش های انجام شده، بخش آموزش عالی سلامت با کسری اعتبارات قابل توجهی روبروست و ابراز امیدواری کرد با تلاش ستاد معاونت آموزشی و دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و حمایت سازمان برنامه و بودجه بخشی از این کسری جبران گردد.

 

 


١٤:٠٦ - 1397/08/03    /    شماره : ١٤٧٦٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٠