اخبار > نسخه انگلیسی دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی راه‌اندازی شد


  چاپ        ارسال به دوست

نسخه انگلیسی دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی راه‌اندازی شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دکتر سید ناصر استاد رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی در جلسه معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور از راه‌اندازی نسخه انگلیسی دانشگاه مجازی در تاریخ 29 مهرماه 97 خبر داد .

به گزارش دکتر استاد، در نسخه انگلیسی، برخی از دروس به صورت رایگان و بعضی به سفارش دانشگاه مبدا ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی ضمن اشاره به تاسیس 2 ساله‌ی این دانشگاه در راستای بسته‌های تحول و نوآوری گفت : نرم‌افزار نوید یا نرم‌افزار ویژه‌ی دانشگاهی از اول مهر ماه سال جاری به 64 دانشگاه متصل شده و حدود 4700 نفر از اساتید و دانشجویان در حال استفاده از آن هستند.

وی افزود: سامانه نوید از طریق سما پخش می‌شود و وب‌سرویس‌های اختصاصی برای هر دانشگاه در نظر گرفته شده است. دکتر استاد خاطر نشان کرد به منظور رفع چالش های موجود در این زمینه دستورالعمل آموزشی تهیه شده و سیستم پشتیبانی 24 ساعته تدارک دیده‌ایم تا نرم‌افزار به خوبی ارائه شود.

در ادامه دکتر استاد از فراهم ساختن زیرساخت‌های دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی  به صورت رایگان خبر داد و گفت اولین فراخوان اعطای گرنت در 2 فاز بزرگ برای اساتید و کوچک برای دانشجویان برگزار شده است و تا کنون 61 طرح دریافت شده است. وی تاکید کرد پایان‌نامه‌هایی که مورد تائید قرار بگیرند و برای کشور مفید باشند کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از عقد قرارداد با 6 دانشگاه علوم‌پزشکی کشور برای تولید 656 عنوان محتوا سخن گفت و افزود شیوه‌نامه‌‌ها و آیین‌نامه‌های مصوب شورای آموزشی و پژوهشی در حال تدوین است.

دکتر استاد یادآور شد در برنامه‌های پودمانی سعی شده است پودمان‌هایی طراحی شود که دانشجویان  از پزشکی فاصله نگیرند و  به طور مثال می توان به راه‌اندازی سامانه نوید مجازی پزشک خانواده اشاره کرد.

در پایان این گزارش، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی گفت: دوره‌های معتبر بین‌المللی و یک سری دوره‌های مهارتی بر روی سایت این دانشگاه موجود است که در آینده به تعداد آن افزوده خواهد شد و به معاونین آموزشی دانشگاه‌ها توصیه کرد در این خصوص اطلاع رسانی نمایند.  


٠٩:٢٢ - 1397/08/02    /    شماره : ١٤٧٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٣٦