اخبار > سرپرست جدید مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست جدید مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 طی حکمی از سوی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر خیرالله غلامی به سمت سرپرست مرکز خدمات آموزشی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در مراسم معارفه دکتر خیرالله غلامی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان سرپرست جدید مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت که در محل این مرکز در معاونت آموزشی وزارت متبوع برگزار شد دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیتهای انجام شده در مرکز خدمات آموزشی بر ارتقای پاسخگویی حوزه آموزش تاکید کرد و اظهار داشت در حال حاضر وظایف متعددی بر عهده مرکز خدمات آموزشی می باشد که از مهمترین آنها بحث نظارت بر امور آموزشی دانشجویان دانشگاهها و مدارک خارج از کشور، ارزشیابی امور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور و موارد مرتبط با دانش آموختگان داخل کشور، امور دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای علوم پزشکی، مسائل مرتبط به تعهدات دانشجویان و نقل و انتقال دانشجویان خارج و دانشجویان داخل و مسائل ارزی تحصیلات دانشجویان خارج از کشور و بورس داخل و خارج می باشد.

دکتر اکبری در ادامه به بحث انتقال دانشجویان خارج به داخل اشاره کرد و افزود افرادی که از ابتدای سال 2019 در خارج از کشور مشغول به تحصیل شوند امکان انتقال به داخل کشور را نخواهند داشت و همچنین طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی داوطلبینی که از مقطع دیپلم جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند معافیت نظام وظیفه شامل حال آنها نخواهد شد که این مصوبه از نیمه سال 1396 در حال اجراست.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تحصیل تعداد قابل توجهی از دانشجویان غیر ایرانی در داخل کشور از سیاست های حوزه آموزش پزشکی مبنی بر توسعه ارتباطات بین المللی و امکان جذب بیشتر دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از پتانسیلهای موجود در کلان مناطق آمایشی و ضرورت مشارکت دانشگاهها در انجام امور اظهار داشت اکثر امور مربوط به فارغ التحصیلان علوم پزشکی به کلان مناطق آمایشی سپرده شده است و حوزه ستادی سیاستگذاری و نظارت بر امور را عهده  دار می باشد.

دکتر اکبری تصریح کرد طبق مصوبه شورایعالی برنامه ریزی مقرر شد اختیارات کمیته نظارت بر امور و مقررات آموزشی به کلان مناطق آمایشی واگذار شده و بررسی و تصمیم گیری در خصوص پرونده های آموزشی نیز در کلان مناطق با حضور نماینده مرکز خدمات آموزشی صورت گیرد .

وی با معرفی دکتر غلامی بعنوان رئیس جدید مرکز خدمات آموزشی اظهار امیدواری نمود با توجه به سوابق مدیریتی و توانمندی های ایشان و با استفاده از همکاری سایر کارشناسان اقدامات چشمگیری در راستای ارتقای ارائه خدمات و وظایف محوله به مرکز خدمات آموزشی صورت گیرد.

در این جلسه دکتر غلامی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد معاونت آموزشی در محول نمودن این مسئولیت به ایشان اظهار نمود انشااله با کمک سایر همکاران بتوانند انتظارات مورد نظر را به نحو احسن به انجام برسانند.

لازم به ذکر است پیش از این دکتر حمید اکبری سرپرست مرکز خدمات آموزشی را عهده دار بود.

 

 


١٥:٢٨ - 1397/06/19    /    شماره : ١٤٦٩٧٥    /    تعداد نمایش : ١٠٩٧