اخبار > توجه به نهادینه کردن علوم نوین در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

توجه به نهادینه کردن علوم نوین در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دبیر حیطه علوم پایه دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی از توجه به نهادینه کردن علوم نوین در دانشجویان در این المپیاد خبر داد.

دکتر حسین‌مردی، دبیر حیطه‌ی علمی علوم‌پایه دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور با بیان اینکه موضوع سلول‌درمانی در حیطه علوم پایه المپیاد امسال به عنوان موضوع اصلی طرح سوال بود گفت: طراحان سوال با توجه به اهمیت سلول‌درمانی به عنوان درمان روز در کل دنیا و به منظور نهادینه کردن این علم برای دانشجویان، بر روی آن متمرکز شدند.

دبیر حیطه‌ی علمی علوم‌پایه ضمن تشریح فرایند انتخاب تیم طراحی سوال و داوری، از آغاز فعالیت این تیم در آذرماه سال 96 خبر داد و یادآور شد از بین تمامی شرکت‌کنندگان، 90 نفر برتر در قالب 30 تیم انتخاب شدند و آزمون انفرادی و گروهی برای آنان برگزار شد .

وی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه غربالگری امسال به صورت کشوری برگزار شد، همه‌ی دانشجویان در کلیه‌ی مناطق آمایشی امکان حضور در آن را داشتند و این مسئله گامی بزرگ در راستای برقراری عدالت آموزشی است.

در پایان دکتر حسین‌مردی افزود: در بخش گروهی المپیاد امسال 25 پروپوزال دریافت کرده‌ایم که از بین آنها 10 پروپوزال برتر انتخاب می‌شوند و می‌توانند به مرحله‌ی بعدی المپیاد که مرحله‌ی ارائه‌ی شفاهی و دفاع از پروپوزال‌ها است راه پیدا کنند.


١٥:٣٨ - 1397/05/15    /    شماره : ١٤٦٤٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٥