اخبار > افتتاح نخستین مرکز دولتی خدمات تخصصی دندانپزشکی بیماران خاص کشور و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نخستین مرکز دولتی خدمات تخصصی دندانپزشکی بیماران خاص کشور و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

با عنایت به یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت در زمینه توسعه و ارائه خدمت به‌مردم در نظام سلامت و دندانپزشکی؛ ایجاد مراکز تخصصی دندانپزشکی برای بیماران خاص جزء اولویت‌های وزارت بهداشت در سال جاری قرار گرفته است.

.

در همین راستا  افتتاح دومین اتاق عمل دندانپزشکی خراسان بزرگ و نخستین مرکز دانشگاهی خدمات تخصصی دندانپزشکی بیماران خاص( ناتوان ذهنی و حرکتی_جسمی) کشور، با حضورآقایان دکتر رزمی مشاور وزیر و دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی و دکتر صادقی رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت و جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار افتتاح شد.


این اتاق عمل دندانپزشکی به مساحت 100 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد ریال بنا شده است وبه آخرین امکانات و تجهیزات استاندارد اتاق های عمل شامل یک دستگاه ماشین بیهوشی، دستگاههای مونیتورینگ، تخت ریکاوری و... همچنین یک عدد یونیت دندانپزشکی و ملحقات آن، یک دستگاه آمالگاماتور، دو دستگاه لایت کیور، ست انواع فورسپس های کشیدن و ... ضمنا مواد ترمیمی شامل کامپوزیت ، آمالگام، گلاس یونومر و ... تجهیز شده است.


در ادامه از از کلینیک ویژه تخصصی دندانپزشکی دانشگاه  با 10 یونیت فعال، محل تخصیص داده شده در بیمارستان واسعی شامل سه اتاق و یک اتاق عمل دندانپزشکی جهت راه اندازی اورژانس دندانپزشکی و دندانپزشکی بیمارستانی در بیمارستان واسعی و سپس ازامکانات پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی  سبزوار و لابراتوار پروتزهای دندانی که در مساحتی بالغ بر سیصد متر مربع و با تجهیزات مختلف لابراتواری تجهیز شده بود بازدید به عمل آمد.


پس از آن در جلسه ای که با حضور معاون آموزشی، معاون درمان، مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، رئیس دانشکده پزشکی و معاونین ایشان همچنین مدیرگروه پروتزهای دندانی و اعضاء هیئت علمی این گروه برگزار گردید.

قرار شد پس از بازدید از چند دانشگاه دیگر با احداث آموزشکده پروتز در چند قطب آموزشی کشور؛ این رشته احیاء گردد.

ضمنا با توجه به پتانسیل های موجود در سبزوار قرار شد تا نسبت به تخصیص نیروی انسانی جهت درمان با کیفیت تر مردم شهرستان و کاهش مشکلات آن ها در حوزه دندانپزشکی  وهمچنین تخصیص نیروی دندانپزشک عمومی طرحی به منظور راه اندازی اورژانس دندانپزشکی در این دانشگاه، توجه خاص شود.


١٥:١٤ - 1397/05/15    /    شماره : ١٤٦٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٤١٤