اخبار > 20 درصد نفرات برگزیده امتحان دستیاری سال جاری از دانشجویان شاهد و ایثارگر بودند


  چاپ        ارسال به دوست

20 درصد نفرات برگزیده امتحان دستیاری سال جاری از دانشجویان شاهد و ایثارگر بودند

نشست مسئولین حوزه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت با مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد. در این نشست طی حکمی که به معاون آموزشی وزارت بهداشت اعطا گردید، وی به عنوان عضو ستاد برنامه ریزی طرح شاهد منصوب شد.

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت در نشست با مسئولین بنیاد شهید، با اشاره به اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: هدف این برنامه ها پاسخگویی به نیازهای سلامت جامعه است و در حوزه آموزش تمام تلاش خود را می کنیم تا با ارتقای کیفیت آموزش نیروهایی با دانش و مهارت بالا وارد عرصه های ارائه خدمات سلامت شوند.

دکتر لاریجانی با اشاره به رقابت گسترده ای که در ورود افراد به رشته های علوم پزشکی در مقاطع مختلف وجود دارد، گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی آموزش علوم پزشکی کشور این مسئولیت را بر عهده دارد که در کنار اجرای قوانینی که در نهادهای بالادستی مصوب می شود، ترتیبی اتخاذ کند تا افراد شایسته وارد نظام آموزش عالی سلاامت کشور شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت دانشجویان شاهد و ایثارگر را یادگار دفاع مقدس ذکر کرد و گفت: برنامه ریزی گسترده ای برای ارتقای کیفیت آموزش این عزیزان در دانشگاههای علوم پزشکی صورت گرفته که خوشبختانه اثرات چشمگیری در نتایج تحصیلی این دانشجویان داشته است.

وی ادامه داد: اقداماتی در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با همکاری اداره کل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت صورت گرفته که باعث شده دانشجویان شاهد و ایثارگر از وضعیت تحصیلی مناسبی برخوردار باشند.

دکتر لاریجانی با اشاره به مطالعاتی که درخصوص وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در وزارت بهداشت انجام شده گفت:  لازم است مطالعات گسترده تری در این خصوص در سطح کشور انجام شود و برنامه ریزی لازم برای ارتقای تحصیلی این دانشجویان صورت پذیرد.

وی بر لزوم تشکیل کمیته های منطقه ای برای ساماندهی وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید کرد و گفت: لازم است مسئولین دانشگاهها پدرانه به مسائل دانشجویان شاهد و ایثارگر رسیدگی کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: وضعیت آموزشی این دانشجویان در چارچوب قوانین و مقررات کشور پیگیری می شود و تلاش می شود تا افرادی که با سهمیه آزاد در آزمون ها شرکت می کنند نیز شانس مناسبی برای ورود به رشته های علوم پزشکی داشته باشند.

در ادامه این نشست دکتر سید محسن رحیمی مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با ارائه گزارشی از وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاههای علوم پزشکی گفت: با برنامه ریزی هایی که شما پیشرفت های خوبی در کیفیت آموزشی این دانشجویان ایجاد شده است.

مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت افزود: در امتحان دستیاری سال جاری از مجموع 10 دانشجوی برتر، 2 نفر از گروه دانشجویان شاهد و ایثارگر بودند و در میان 900 نفر اول نیز تعداد زیادی از این گروه قرار داشتند.

در پایان این جلسه طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید امور ایثارگران، دکتر باقر لاریجانی به عنوان عضو ستاد برنامه ریزی طرح شاهد منصوب شد.  


١١:٥٤ - 1397/05/08    /    شماره : ١٤٦٣٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٥٠