اخبار > ایران و سوریه در زمینه آموزش وتحقیقات علوم پزشکی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند


  چاپ        ارسال به دوست

ایران و سوریه در زمینه آموزش وتحقیقات علوم پزشکی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری بین وزیر آموزش عالی سوریه و معاون آموزشی وزارت بهداشت کشورمان به منظور گسترش همکاری ها در زمینه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی منعقد شد.

 

پیرو دیدار روز گذشته دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با دکتر عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه صبح روز سه شنبه 12 تیرماه 1397 در جریان بازدید از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تفاهم نامه همکاری دو کشور در زمینه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی منعقد شد.


دکتر باقر لاریجانی هدف از این تفاهم را مبادله دانشجویان، محققان و اعضای هیئت علمی به منظور مشارکت در فعالیت های علمی و پزشکی دو کشور و همچنین تحکیم همکاری در زمینه های علوم پزشکی و آموزش دانشجویان برجسته و کارشناسان اعزامی در تخصصهای دارو سازی و پزشکی ذکر کرد و گفت: در صدد هستیم تا در  توسعه مؤسسه ها و بیمارستان های آموزشي و دانشگاه های سوریه با این کشور همکاری نماییم. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: کشور ما در حوزه آموزش پزشکی پیشرفت های خوبی داشته و دولت سوریه می تواند متناسب با نیازهایی که در تخصص های مختلف دارد دانشجویان خود را برای تحصیل در مقاطع تکمیلی علوم پزشکی در ایران بورسیه نماید.

وی با اشاره به ساز و کارهای لازم برای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک گفت: کارگروههای آموزشی و پژوهشی که سالانه حداقل یکبار در هر کشور با یکدیگر دیدار خواهند کرد، روندهای برنامه را پایش و بررسی می نمایند.

دکتر لاریجانی فراهم شدن دسترسی طرفین به بانک های اطلاعاتی، مجلات، کتب و پایان نامه های علوم پزشکی را از دیگر مفاد تفاهم نامه منعقد شده ذکر کرد و گفت: گروه های تحقیقاتی مشترک در زمینه های علمی مختلف تشکیل می شود و به همین منظور بسترهای لازم برای تبادل اساتید دانشگاه ها و محققین فراهم می آید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: به منظور تحقق این برنامه و نظارت بر اجرای آن، دو طرف كمیته ای را تشکیل می دهند تا ضمن نظارت مشترک، پیشنهادات لازم برای فراهم کردن حداکثر شرایط مناسب برای تحقق همکاری علمی فیما بین دو کشور و تعیین اولویت های همکاری فراهم گردد.

گفتنی است دکتر عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه در طی بازدید از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تجلیل از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد با کمک این کشور بتوانند حوزه علوم پزشکی را در کشور سوریه گسترش دهند.


١٧:٢٩ - 1397/04/12    /    شماره : ١٤٥٩٣٢    /    تعداد نمایش : ٥١٠