اخبار > آموزش در عرصه دانشجویان دندانپزشکی در اولویت برنامه های وزارت بهداشت قرار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش در عرصه دانشجویان دندانپزشکی در اولویت برنامه های وزارت بهداشت قرار دارد

 

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اجرای برنامه آموزش در عرصه دانشجویان دندانپزشکی را از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت در راستای توسعه و تعالی دندانپزشکی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر حسن رزمی در حاشیه گردهمایی معاونین آموزشی دانشکده های دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشورکه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد ، با اشاره به اینکه یکی از ماموریت هایی که در ستاد تحول و نوآوری در آموزش پیگیری می شود، توسعه و تعالی دندانپزشکی است اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده دانشکده دندانپزشکی مشهد، با توجه به ظرفیت های مناسب و اعضای هیات علمی توانمند و با تجربه به عنوان مرکز اجرای این ماموریت انتخاب شد و تا کنون ضمن همکاری موثر با وزارت بهداشت، موفقیت های مطلوبی را در این زمینه داشته است.

وی خاطر نشان کرد:  ماموریت گرایی، گسترش آموزش در عرصه، توسعه آموزش مجازی و بازبینی محتوای آموزشی از جمله اهداف وزارت بهداشت در این حوزه به شمار می رود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشکده های دندانپزشکی در مجموع نیاز به تغییر و تحول اساسی دارند تصریح کرد: تامین کادر هیات علمی ماندگار و با انگیزه، ایجاد زیر ساخت های مناسب، استمرار در تغییر و تحول جدی در آموزش و گسترش کیفی آموزش از جمله مواردی است که باید نسبت به آن توجه جدی داشت.

تشکیل تیم های اعتبار بخشی دانشکده های دندانپزشکی در وزارت بهداشت  

دکتر رزمی  با اشاره به اینکه در گذشته ایجاد برخی دانشکده های دندانپزشکی بدون مطالعه و کارشناسی صورت گرفته است و این امر در حال حاضر موجب شده است برخی از  این دانشکده ها با چالش روبرو باشند خاطر نشان کرد: به همین منظور کمیته های اعتبار بخشی تشکیل شده است و به صورت مستمر دانشکده ها مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: بر این اساس دانشکده های دندانپزشکی که امتیاز لازم را در اعتبار بخشی کسب نکرده باشند باید بازنگری و برنامه ریزی جدی در این حوزه داشته باشند  و اگر برخی مراکز قادر به ادامه فعالیت نیستند باید نسبت به تغییر کاربری آن اقدام شود.

آموزش در عرصه دانشجویان باید مورد توجه جدی قرار گیرد

وی با بیان اینکه آموزش دانشجویان دندانپزشکی بیشتر در محیط دانشکده صورت می گیرد خاطر نشان کرد: باید موضوع آموزش در عرصه دانشجویان دندانپزشکی تقویت شود تا در این زمینه به توانمندی لازم دست پیدا کنند.

دکتر رزمی با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی کشور از توانمندی لازم در در توسعه فضای مجازی برخوردارند اظهار داشت: باید زمینه آموزش مجازی و یکپارچه سازی آموزش در این حوزه را تقویت نمود تا بتوانیم از ظرفیت های آموزشی دانشکده ها در فضای آموزش مجازی بهره مند شویم.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر توسعه بین المللی سازی دانشکده ها نیز تاکید نمود و اظهار داشت: جذب دانشجویان خارجی و معرفی در عرصه های بین المللی از جمله ماموریت های مهمی است که دانشکده دندانپزشکی باید دنبال کنند.

 

 

 

 

            

 


١٠:٤٦ - 1397/04/05    /    شماره : ١٤٥٨٢٠    /    تعداد نمایش : ١٨٢٢