اخبار > حذف شرط داشتن مدرك دانشنامه تخصصي برای شركت در آزمون دستياري فوق تخصصي و فلوشيپ


  چاپ        ارسال به دوست

حذف شرط داشتن مدرك دانشنامه تخصصي برای شركت در آزمون دستياري فوق تخصصي و فلوشيپ

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی  از حذف شرط دارا بودن مدرك دانشنامه تخصصي رشته پيش نياز از شرايط الزامي شركت در آزمون هاي پذيرش دستيار فوق تخصصي و دوره هاي تكميلي تخصصي در رشته های مورد نیاز خبر داد و گفت : اين تسهيلات تنها براي رشته هاي مورد  نياز اعلام شده توسط وزارت بهداشت اعمال مي شود.

 

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به شرایط ویژه نظام سلامت کشور و تغییرات الگوی بیماری ها گفت: مسئولیت آموزش تربیت نیروی انسانی کافی برای پاسخگویی به نیازهای سلامت مردم است. در این بین تامین نیروهای آموزشی و درمانی از میان دانش آموختگان دوره های تکمیلی تخصصی یکی از مواردی است که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دکتر لاریجانی گفت: تحصیل تا این مقطع بسیار زمان بر است و همین امر باعث می شود همکاران عزیز پس از فارغ التحصیلی در این مقطع در سنین بالا وارد دانشگاهها و نظام ارائه خدمات شوند و از سوی دیگر درکشور با کمبود این نیروها مواجه هستیم. لذا ضروری است تا جایی  که قوانین و مقررات و حفظ کیفیت آموزش اجازه می دهد شرایط ورود زودتر این همکاران به عرصه های تدریس و ارائه خدمات فراهم گردد.

وی با بیان اینکه تغيير شرايط شركت در آزمون هاي پذيرش دستيار فوق تخصصي و پذيرش در دوره هاي تكميلی تخصصي (فلوشيپ) در هشتاد و نهمین نشست دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مورد تصویب قرار گرفته گفت: بر اساس مصوبه شورا شرط دارا بودن مدرك دانشنامه تخصصي رشته پيش نياز از شرايط الزامي شركت در آزمون هاي پذيرش دستيار فوق تخصصي و دوره هاي تكميلي تخصصي در رشته های مورد نیاز حذف می گردد.

دکتر لاریجانی افزود: دارندگان مدرك گواهينامه نيز با رعايت ساير مقررات مرتبط مجاز به شركت و پذيرش درآزمونهاي مربوطه شناخته مي گردند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تاکید بر اینکه این تغییر فقط برای رشته های مورد نیاز کشور اعمال می شود، خاطرنشان کرد: برای عضویت در هیات علمی دارابودن دانشنامه رشته تخصصی مادر و دانشنامه رشته فوق تخصصی مربوطه الزامی است.

 


١١:٢١ - 1397/04/03    /    شماره : ١٤٥٧٩٦    /    تعداد نمایش : ١٦٨٨