اخبار > اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص مسائل مرتبط با سهمیه های مورد پذیرش در آزمونهای ورودی رشته های تخصصی علوم پزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص مسائل مرتبط با سهمیه های مورد پذیرش در آزمونهای ورودی رشته های تخصصی علوم پزشکی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

با توجه به سوالات پیش آمده برای برخی از داوطلبان شرکت در آزمونهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سهمیه 5% ایثارگران به اطلاع این عزیزان می رساند براساس ماده 90 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران (مصوب 14 اسفند 95 مجلس محترم شورای اسلامی) سهمیه ورود با پنج درصد سهمیه اختصاصی برای جانبازان زیر 25% و همسران و فرزندان جانبازان زیر 25% و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جهت اجرا در کلیه آزمونهای ورودی ابلاغ گردیده است، لذا وزارت متبوع ملزم به تبعیت از قانون مذکور می باشد.

از آنجائیکه اعمال این سهمیه به همراه سایر سهمیه هایی که براساس مصوبات قانون قبلی باید لحاظ گردد، در رشته های تخصصی علوم پزشکی و بخصوص در رشته هایی که ظرفیت پذیرش بسیار محدود می باشد. تلاش های لازم توسط وزارت بهداشت برای حفظ ظرفیت های آزاد صورت گرفته است. نظرات به مجامع ذیربط ارائه شده و امید است تدابیر جدید اتخاذ شده بتواند سیری منطقی در انتخاب دانش آموختگان ایجاد نماید.


١٥:٠٣ - 1397/03/19    /    شماره : ١٤٥٦٤٣    /    تعداد نمایش : ١٠٧٠