اخبار > آغاز ارزیابی کیفی اجرای برنامه های تحول آموزش علوم پزشکی در مناطق آمایشی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز ارزیابی کیفی اجرای برنامه های تحول آموزش علوم پزشکی در مناطق آمایشی کشور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

اولین جلسه مجازی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور در قالب تیم‌های ارزیاب، و همکاران ستاد طرح تحول در روز سه‌شنبه مورخ 8 خرداد 97  تشکیل شد.


دکتر پورعباسی دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با بیان اینکه برنامه های اقدام بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به 3 سطح ستادی، کلان منطقه و دانشگاهی تقسیم شده، از برنامه ریزی برای پایش مراحل اجرایی سخن گفت و افزود: هدف این است که ارزیابی در این سطح به شیوه کیفی انجام شود و ارزیابی کمی این برنامه های اقدام نیز از طریق سامانه آتنا صورت پذیرد.

در ادامه، دکتر پور عباسی به تشریح فرم‌های ارزیابی کیفی پرداخت و گفت: در مرحله ارزیابی کیفی از ارزیابان می‌خواهیم که وضعیت روند تحقق  را به صورت کیفی بررسی نمایند.


وی از 2 مرحله‌ای بودن این ارزیابی کیفی خبر داد  و خاطر نشان کرد: فاز 1 این ارزیابی، یک مرحله ارزیابی درونی است و فاز 2 یک ارزیابی بیرونی است که از مناطق می‌خواهیم تا به صورت متناظر یکدیگر را ارزیابی کنند و در نهایت، همه نتایج به ستاد منتقل می‌شود تا بررسی نهایی انجام شود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با اشاره به اینکه فاز ارزیابی درونی تا پایان خردادماه  انجام خواهد شد افزود: برای تیرماه، بازدید منطقه‌ای تنظیم می‌شود و تیم‌های ارزیابی تا آخر تیرماه مناطق را ارزیابی می کنند.

دکتر پورعباسی با بیان اینکه ارزیابی های منطقه ای در بازه های زمانی 3 ماهه انجام خواهد شد اظهار داشت: فاز دوم و سوم این ارزیابی در مهرماه و دی‌ماه سال جاری انجام خواهد شد.

دبیر ستاد تحول ونوآوری با اشاره به اینکه شاخص‌های برنامه‌های عملیاتی به قوت خود باقی خواهدبود و پیش می‌رود خاطر نشان کرد: الگوی برنامه‌های کیفی، منافاتی با برنامه‌های عملیاتی ندارد اما از آنجا که برنامه‌های عملیاتی فقط با شاخص کمی انجام می‌شود به شاخص کیفی هم به طور موازی نیاز دارد.

در پایان دکتر پورعباسی با اشاره به اینکه این اولین تجربه ارزیابی کیفی برنامه های اقدام بسته های تحول و نوآوری است از دانشگاه‌ها و کلان مناطق، درخواست همکاری و ارائه نظر نمود تا با بررسی مشکلاتی که در زمان انجام کار مشخص می‌شود، اصلاحات و برنامه‌ریزی لازم در ستاد انجام شود. وی همچنین آدرس ایمیل ستاد Rasad.tahavol@gmail.com) (  را برای حل مشکلات، سوال یا ابهام در مورد ارزیابی کیفی  در اختیار تیم‌های ارزیاب منطقه‌ای قرار داد تا برنامه با حداقل مشکلات پیش برود.

 

 


١٤:٤٣ - 1397/03/08    /    شماره : ١٤٥٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٦٤٢