اخبار > گام برداشتن در مسير مرجعيت علمي و همسو شدن با دانشگاه هاي كارآفرين از اهداف برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه 9 میباشد


  چاپ        ارسال به دوست

گام برداشتن در مسير مرجعيت علمي و همسو شدن با دانشگاه هاي كارآفرين از اهداف برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه 9 میباشد

 

دکتر حسینی تصریح کرد  در ميان  ۱۲ بسته طراحي شده در تحول و نو آوري در آموزش دو بسته همسو شدن با دانشگاه نسل سه و گذر از اين نسل به دانشگاه نسل چهار و مرجعيت علمي داراي اهميت بسياري است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ دكتر سيد علي حسيني در مراسم اختتاميه يازدهمين جشنواره شهيد مطهري در دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: تحول اساسی در دانشگاه بدون حضور موثر اعضاي هيات علمي امكان پذير نيست و هر اتفاق مهمی اگر بنا است در حوزه دانشگاهي شكل بگيرد حتما بايد با محوريت اعضاي هيات علمي و اساتيد ارزشمند شكل بگيرد.

وي ادامه داد: تحول و نوآوري از سال ۱۳۹۴ در حوزه معاونت آموزشي با دستور وزير بهداشت به شكل اجرايي در آمد كه بر اين اساس ۱۱ بسته تحول به همراه يك بسته پايش در وزارت بهداشت طراحي شد.

نماينده وزارت بهداشت در  دبيرخانه تحول آموزش منطقه ۹ آمايشي كشور ابراز داشت: بر اين اساس تعدادي از برنامه ها و محورهاي مشترك را كه فكر مي كنيم در همه دانشگاه هاي كشور مي تواند نهادينه شود با محوريت اعضاي هيات علمي، دستياران، دانشجويان (خصوصا در مقاطع تحصيلات تكميلي) و همكاران ما در ستادهاي نظارتي در حوزه هاي مختلف (خصوصا در معاونت هاي آموزشي و پژوهشي) در دانشگاه ها مشخص شد.

رییس مركز امور هيات علمي وزارت بهداشت، بيان داشت: دو بسته مهم در ميان بسته هاي تحول و همسو شدن با دانشگاه نسل سه و گذر از اين نسل به دانشگاه نسل چهار است و مرجعيت علمي در اين بین داراي اهمیت بسياري است.

نماينده وزارت بهداشت در  دبيرخانه تحول آموزش منطقه ۹ آمايشي كشور  افزود: ما بايد از گروه ها و دانشكده ها بيرون بياييم و در سطح گروه هاي آموزشي منطقه، كشوري و جهاني فكر كنيم.

دكتر حسيني يادآور شد: برخي از دوستان اين موقعيت را سخت مي دانند؛ برای دستیابی به مرجعیت علمی بايد مقداري تفكرات خود را با اين شرايط تطبيق دهيم و به عنوان مثال تا زماني كه همكاران ما  در دانشكده داروسازي در كنار همكاران گروه هاي بهداشتي، بايوفيزيك، بيو شيمي، مهندسي مواد، مهندسي مكانيك و غيره قرار نگيرند و پروژه مشترك نداشته باشند موفق نخواهند بود.

وي به موفقيت هاي كلان منطقه ۹ آمايشي در سطح بين المللي اشاره كرد و گفت: بسترهاي خوبي در دانشگاه هاي علوم پزشکی منطقه وجود دارد.

 رییس مركز امور هيأت علمي وزارت بهداشت ابراز داشت: اطمينان داريم اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در سطح ملي و بين المللي برجسته هستند و اين تنها درسطح گروه آموزشي مثمر ثمر نخواهد بود.

دكتر حسيني متذكر شد: اين شعار نيست زيرا بسياري اين فرايند را آغاز كرده اند. از دو سال قبل در دانشگاه مشهد در حوزه توسعه علوم اعصاب كارهاي خوبي آغاز شد و ارتباطات علمي كه امروز بين مشهد و دانشگاه آلمان شكل گرفته يكي از همان بسترهاي مورد نياز است.

 


١٤:٥٧ - 1397/02/30    /    شماره : ١٤٥٣٤١    /    تعداد نمایش : ٥٢٨