اخبار > در حدود 2 سال گذشته 6 بیمارستان در کنار بیمارستان‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی البرز ساخته شده که عمدتا آموزشی هستند


  چاپ        ارسال به دوست

در حدود 2 سال گذشته 6 بیمارستان در کنار بیمارستان‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی البرز ساخته شده که عمدتا آموزشی هستند

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در نشست منطقه آمایشی 6 خبر داد:  3 دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی البرز ساخته شده و دروس پایه دانشجویان پزشکی در پردیس اصلی دانشگاه ساماندهی شده است.

 

دکتر درفشی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی البرز در جلسه منطقه 6 آمایشی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم‌پزشکی البرز و در تاریخ سه شنبه 19 دی 1396 برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان گفت: استان البرز به دلیل همسایگی با پایتخت دارای فرصت‌ها و تهدیدهای زیادی است. وی افزود: این استان دارای 3000000 نفر جمعیت، 1000 متخصص و فوق تخصص، بیش از 2700 پزشک عمومی، 1100دندان‌پزشک و 140 آزمایشگاه تشخیص طبی می‌باشد.

دکتر درفشی گفت: از اواخر سال 89 دانشگاه البرز از دانشگاه علوم‌پزشکی ایران جدا شد و از سال 91 رسما به عنوان یک دانشگاه مستقل، آغاز به فعالیت نمود. دکتر درفشی با اشاره به 650 تا 700 تخت بیمارستانی که در این استان موجود بوده است گفت: برخی از این تخت‌ها بالای 60 سال قدمت دارند و اضافه کرد: به غیر از بیمارستان سازمان تامین اجتماعی، بعد از انقلاب هیچ بیمارستان دولتی جدیدی در این استان ساخته نشده بود و این به معضلی در آموزش، پژوهش و درمان تبدیل شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: به برکت طرح تحول و پشتیبانی وزارت بهداشت  در این 2 سال و اندی، 6 بیمارستان در کنار بیمارستان‌های اصلی ساماندهی  شد که افزایش 1400 تخت بستری  در این استان  را در پی داشته است.

وی همچنین از راه‌اندازی بخش‌هایی مثل روانپزشکی، عفونی، سوختگی، جراحی و نورولوژی در استان البرز خبر داد و افزود: به دنبال اجرای طرح تحول، 85000 متر مربع فضای درمانی ساخته شده که عمدتا آموزشی است. در ادامه، دکتر درفشی از طراحی و راه‌اندازی دانشکده های دندان‌پزشکی، داروسازی، پرستاری و توسعه آموزش های علوم پایه  پزشکی در دانشکده بهداشت سخن گفت و خاطر نشان کرد: امیدوارم با سیر مثبت بسته‌های تحول بتوانیم پردیس دانشگاهی را در راستای ساماندهی دانشجویان در مقوله آموزش و پژوهش، گسترش بدهیم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی البرز  با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای فعال تر کردن دانشجویان در حوزه پژوهش و ارتقاء این دانشگاه در زمینه پژوهش گفت: دانشگاه البرز به لحاظ پژوهشی در وضعیت مناسبی نبود که در نتیجه تلاش همکاران واحدهای درمان، آموزش،توسعه وپژوهش به رتبه سوم ارتقاء پیدا کرد.

وی در پایان از احداث 3 بیمارستان آموزشی دیگر در استان البرز خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم و امیدواریم خداوند توفیق بدهد تا پایان دولت فعلی این بیمارستان‌ها به بهره‌برداری برسد و 800 تخت بیمارستانی دیگر به مجموعه فضاهای آموزشی و درمانی استان البرز افزوده شود.

 

خبر: ملیحه نجفی

 

 


١٠:٤٩ - 1396/10/20    /    شماره : ١٤٣٤٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٥١