اخبار > دانشجویان استعداد درخشان از فعالیت های وزارت بهداشت تقدیر کردند


  چاپ        ارسال به دوست

دانشجویان استعداد درخشان از فعالیت های وزارت بهداشت تقدیر کردند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی در مراسم گردهمایی دانشجویان استعداد درخشان سراسر کشور که در ایام ماه مبارک رمضان با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر لاریجانی معاون آموزشی و دکتر حریرچی قائم مقام وزیر و جمعی از مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار گردید، از 10 نفر برتر آزمون دستیاری سال 96 تقدیر شد.

در این نشست نمایندگان دانشجویان در مقاطع مختلف  سوالات و درخواست های خود را مطرح کردند و به فراخور موضوعات مدیران حوزه معاونت آموزشی به این سوالات پاسخ دادند.

در ادامه دکتر پروین پاسالار مدير امور نخبگان و دانشجويان استعداد درخشان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مرتبط با استعداد های درخشان گفت: با تدوین برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و آغاز اجرای این برنامه ها، برنامه ریزی ویژه ای در رابطه با ارتقای دانشجویان استعداد درخشان صورت گرفته است.

دکتر پاسالار تشکیل کمیسیون ویژه استعدادهای درخشان در تمامی دانشگاه ها را از مهمترین اقدامات انجام شده در این زمینه برشمرد و اظهار داشت: این کمیسیون وظیفه بررسی مسائل مرتبط با ارتقای دانشجویان استعداد درخشان را برعهده دارد.

وی  ایجاد امکان تحصیل همزمان در رشته های  MPH ، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی ، MBA و کارشناسی ارشد آموزش الکترونیک برای دانشجویان  استعدادهای درخشان مقطع دکتری حرفه ای را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا ذکر کرد و گفت: مقرر شده تا در هر یک از مناطق آمایشی حداقل یک دانشگاه عهده دار برگزاری این دوره ها گردد.

مدير امور نخبگان و دانشجويان استعداد درخشان به برگزاری هجدهمین همایش آموزش پزشکی و جشنواره شهیدمطهری در اردیبهشت ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: دانشجویان استعداد درخشان در این جشنواره حضور پررنگی داشتند و چهار پانل دانشجویان استعدادهای درخشان در این همایش برگزار شد. این پانل ها شامل پانل "دانشگاه مجازی پنجره ای به سوی آینده"،" کارآفرینی و اشتغال  از حرف تا عمل" ،"بین المللی سازی فرصت ها و تهدید ها"و "نقش دانشجو در اسقرار اخلاق حرفه ای" بود.

در ادامه نشست دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از فعالیت های معاون آموزشی وزارت بهداشت و مدیران این حوزه ، ایراد سخنرانی نمود.

همچنین دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با ایراد سخنانی به فرصت های ایجاد شده برای دانشجویان استعداد درخشان در بستر برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره کرد.  

در ادامه از دکتر احسان خبازی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی جهرم، دکتر الهه احمدی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سمیه غریبی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سینا نصرت شیبانی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، دکتر کامران زارع فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر محبوبه آب شیرینی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر شهریار کلاهی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر فرشته دهقانی بنادکی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر نادر محمدی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دکتر مصطفی حیدری فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ به عنوان10 نفر برتر آزمون دستیاری سال 96 تقدیر شد.

در پایان دانشجویان استعداد درخشان از فعالیت های وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزارت بهداشت در ارتقای دانشجویان استعداد درخشان تقدیر نمودند. 


١٢:٣٩ - 1396/03/19    /    شماره : ١٣٩٦٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٤١