اخبار > اجرای برنامه های تحول نظام سلامت و سند آمایش سرزمینی از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت می باشد


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای برنامه های تحول نظام سلامت و سند آمایش سرزمینی از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت می باشد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرای برنامه های تحول نظام سلامت و سند آمایش سرزمینی را از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر محمد رضا دارابی در همایش هیات های امنا و ستاد پایش برنامه عملیاتی دانشگاه ها و دانشکده های منطقه ۹ آمایشی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالار ابن سینا برگزار شد  اظهار داشت: به طور قطع و یقین می توان گفت که وزارت بهداشت یکی از پرکارترین وزارت خانه های کشور در این دوره بود که با مدیریت وزیر بهداشت اقدامات مهمی را در سطح ملی و وزارتی به اجرا در آورده است.

وی اجرای برنامه تحول نظام سلامت را از مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت در حوزه ملی عنوان کرد و گفت: اجرای این برنامه علاوه بر ایجاد تحول در ارائه خدمات کیفی و کمی درمانی، رضایت مندی عمومی را نیز به همراه داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،اجرای سند آمایش سرزمینی آموزش عالی را از مهمترین اقدامات وزارتی وزارت بهداشت عنوان کرد و اظهارداشت: این برنامه در اردیبهشت سال ۹۴ پس از تصویب در شورای عالی فرهنگی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور به اجرا در آمد و جای بسی خرسندی است که وزارت بهداشت تنها وزارت خانه ای است که توانست این برنامه را به اجرا در آورد.

دکتر دارابی ،توزیع عادلانه منابع ،ایجاد فرصت های برابر ،توزیع متناسب نیروی انسانی، استفاده از ظرفیت های منطقه ای و مشارکت دانشگاه ها در موضوعات ملی و فرا استانی  را از اهداف سند آمایش سرزمینی برشمرد و اظهار داشت: بر اساس این سند، کشور به ده منطقه تقسیم شد و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی مستقر در استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی منطقه ۹ تعیین شد.

وی اجرای برنامه عملیاتی را از دیگر اقدامات مهم وزارت بهداشت برشمرد و گفت: اجرای این برنامه ، که بر اساس چشم انداز ها و راهبردهای کلان مناطق تدوین شده است به دانشگاه ها ابلاغ شد و دانشگاه ها بر اساس شرایط منطقه ای و اهداف کلی آن را به اجرا در آورده اند.

وی با تاکید بر اینکه این برنامه بر اساس سند آمایش سرزمین و سند ابلاغی مقام معظم رهبری، سند جامع علمی کشور و برنامه تحول نظام سلامت شکل گرفت خاطر نشان کرد: دستیابی به مرجعیت علمی در حیطه های دانش علوم پزشکی در منطقه و توسعه آموزش علوم پزشکی برای پاسخ به نیازهای نظام سلامت از اهداف کلان دانشگاه ها در حوزه آموزش بر اساس برنامه عملیاتی است.

وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در شش ماهه نخست سال ۹۵ ، در اجرای برنامه عملیاتی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه اول در بین معاونت های اموزش کشور شد.

گفتنی است: همایش هیات های امنا و ستاد پایش برنامه عملیاتی دانشگاه ها و دانشکده های منطقه ۹ آمایشی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

این نشست در دو حیطه هیات های امناء دانشگاهها / دانشکده های قطب ۹ کشور و بررسی برنامه عملیاتی با حضور روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی قطب ۹ کشور، اعضای هیات رییسه، مدیران پایش عملکرد دانشگاه ها و دانشکده های قطب ۹، مدیران پایش ستادی وزارت بهداشت، دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در تالار ابن سینا دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.  

 خبر: معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تنظیم: میثم عبدالهی١٥:٤٠ - 1396/03/16    /    شماره : ١٣٩٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٥٥٠