خبرنامه شماره 33

 

 

در فضای مجازی ما را دنبال کنید:

سروش:  https://sapp.ir/dmenews

گپ : https://gap.im/dmenews

 

 

 
 

 
         
   

خبرنامه الکترونیکی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور اطلاع‌رسانی در خصوص تازه‌های این معاونت در بخش های اخبار ستادی،‌رویدادها و اخبار بین الملل، اخبار آزمون ها و اخبار دانشگاهها تدوین شده و برای کلیه اساتید، مدیران و صاحبنظران حوزه سلامت کشور ارسال می‌گردد.

اساتید محترم می توانند اخبار، ‌نظرات و پیشنهادات خود را جهت اعمال در خبرنامه به آدرس  amoozeshnews@behdasht.gov.ir ارسال فرمایند.

 
        اخبار ستادی  
       
         
   

معاون آموزشی وزارت بهداشت: ماموریت گرایی دانشگاههای علوم پزشکی در راستای نقشه علمی کشور و پاسخگویی به نیازهای ملی به طور جدی دنبال می شود

در نشست شورای مدیران معاونت آموزشی وزارت بهداشت حکم انتصاب دکتر فاطمه سادات نیری به عنوان دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی به وی اعطا و الگوی واسپاری ماموریت های جدید به مناطق آمایشی در راستای تحقق اولویت های ملی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 
       
   

نظام یکپارچه آموزش و ارائه خدمات سلامت کشور عاملی مهم در جذب دانشجویان خارجی در حوزه علوم پزشکی است

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات وزارت بهداشت در زمینه توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی گفت: شرایط تحصیل علوم پزشکی در ایران با استانداردهای جهانی بسیار نزدیک است و همین امر موجب اقبال دانشجویان خارجی به حوزه علوم پزشکی می شود.

 

 
       
   

آغاز رویکردی جدید در برنامه‌های تحول در سال 97

نشست مجازی تیم های ارزیابی برنامه های اقدام منطقه ای برای اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در روز سه شنبه مورخ 8 خرداد 1397 با حضور قائم مقام رئیس و دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت برگزار شد. دکتر سیدحسن امامی رضوی قائم مقام رئیس ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با اشاره به ارائه یک روند جدید در برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: علاوه بر بحث‌هایی که قبلا به دانشگاه‌ها و کلان مناطق سپرده شده بود، سال 97 با رویکرد جدیدی در برنامه تحول آغاز شده است.

 

 
       
   

مشاور دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خبر داد: افزایش ظرفیت 5 درصدی در کل رشته های تخصصی کشور در آزمون دستیاری

دکتر ایدنی اظهار داشت با توجه به نیازسنجی هایی که در زمینه نیروی انسانی متخصص در کشور بعمل آمده در ظرفیت رشته های تخصصی متناسب با نیازهای کشور تغییراتی اعمال شده است که بر این اساس ظرفیت آزاد کلیه رشته ها بتواند تا حدودی حفظ شود.

 

 
       
   

آغاز ارزیابی کیفی اجرای برنامه های تحول آموزش علوم پزشکی در مناطق آمایشی کشور

دکتر پورعباسی دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با بیان اینکه برنامه های اقدام بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به 3 سطح ستادی، کلان منطقه و دانشگاهی تقسیم شده، از برنامه ریزی برای پایش مراحل اجرایی سخن گفت و افزود: هدف این است که ارزیابی در این سطح به شیوه کیفی انجام شود و ارزیابی کمی این برنامه های اقدام نیز از طریق سامانه آتنا صورت پذیرد.

 

 
       
   

حضور معاون اجرایی و مشاور معاون آموزشی در جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی یزد

یازدهمین جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با حضور دکتر اخوان معاون اجرایی و مشاور معاون آموزشی، رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و سایر اعضای هیات رئیسه دانشگاه، اساتید، دانشجویان و کارکنان در روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه سال جاری در محل بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار شد.

 

 
       
   

برگزاری دوره های معتبر بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی

برای اولین بار در ایران دوره های معتبر بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی به صورت کاملا بر خط برگزار می شود.

 
       
   

انجمن های علمی گروه پزشکی ظرفیت های خوبی برای کسب مرجعیت علمی در حیطه های تخصصی دارند

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع مسئولین انجمن های علمی گروه پزشکی، با بیان برنامه ها و دستاوردهای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به نقش انجمن ها در اجرای این برنامه ها اشاره کرد و گفت: انجمن های علمی توان علمی و اجرایی بسیار بالایی برای ارتقای آموزش عالی سلامت دارند.

 

 
       
   

واگذاری امور دولت در بخش سلامت به انجمن های علمی گروه پزشکی از راهبردهای شورایعالی تحقیقات و فناوری است

به گفته دکتر حسینی واگذاری امور دولت در بخش سلامت و توسعه سامانه جامع انجمن های پزشکی در شورایعالی تحقیقات فناوری و ایجاد سایت جدید دبیرخانه کمیسیون انجمن در راستای ارتباط هرچه بهتر با انجمن ها در دستور کار قرار دارد که ایجاد آن به انجمن های پزشکی اطلاع رسانی شده است.

 

 
       
   

بازنگری بنیادین اساسنامه انجمن های گروه پزشکی سبب ساماندهی هویت آنها خواهد شد

مدیر کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری تاکید کرد: به منظور ساماندهی ساختار انجمن های پزشکی و ارتقای نقش ارزنده و بالنده آنها در پیشبرد اهداف نظام سلامت بازنگری بنیادین اساسنامه انجمن های گروه پزشکی باید در دستور کار قرار گیرد.

 

 
       
   

مرجعیت علمی و توجه به دانش نوین دنیا به عنوان یک اصل در طرح تحول و نواوری آموزش پزشکی لحاظ شده است

دکتر ایدنی با اشاره به دستاوردهای طرح تحول و نوآوری آموزش پزشکی در نظام سلامت، مرجعیت علمی را یکی از محورهای اصلی این طرح برشمرد که توسعه گروههای آموزشی و بازنگری کریکلوم ها و برنامه های آموزشی بر همین اساس مورد توجه قرار گرفته است.

 

 
       
   

دانشجویان استعداد درخشان نیروی محرکه سیستم آموزشی در نظام سلامت هستند

دکتر پاسالار با تاکید بر اهمیت نقش دانشجویان استعداد درخشان در نظام سلامت، دانشجویان را نیروی محرکه سیستم آموزشی و پژوهشی کشور برشمرد و افزود دانشجویان نخبه علوم پزشکی علاوه بر تحصیل و آموزش در مقاطع مختلف با ارائه خدمات حین آموزش، به حرکت رو به جلو نظام سلامت کمک می کنند.

 

 
       
   

اطلاعیه درخصوص دوره آموزش نظامی سربازان عضو ماده یک هیات علمی

زمان برگزاری دوره آموزش نظامی سربازان عضو ماده یک هیات علمی دانشگاه ها/ دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات وابسته به  وزارت بهداشت اعلام شد.

 

 
       
   

سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر با هدف کاهش عوامل تهدید در ایران تا سال 2025 تدوین شده است.

سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر که به تائید سازمان بهداشت جهانی رسیده است . مشتمل بر 9 هدف جهانی و 4 هدف ملی مبتنی بر اولویت های کشور با هدف کاهش عوامل تهدید تدوین شده است.

 

 
       
   

اولین جلسه شورای عالی آموزش مجازی برگزار شد

اولین جلسه شورای عالی آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دبیر شورای عالی آموزش مجازی برگزار شد.

 

 
       
   

تقدیر از دانشجویان شاهد و ایثارگر باعث ایجاد انگیزه و ارتقای سطح علمی آنها خواهد شد./ پیگیری برگزاری ترم تابستانه

دکتر رحیمی با اشاره به تقدیر از 15 دانشجو منتخب در حوزه علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری تخصصی و دکتری حرفه ای، شناسایی و تقدیر از دانشجویان شاهد و ایثارگر را زمینه ساز ارتقای سطح علمی و ایجاد انگیزه در این دانشجویان دانست

 

 
       
   

دبیر شورای عالی برنامه ریزی مطرح کرد: بازنگری برنامه های آموزشی موجود براساس نیازهای واقعی نظام سلامت

دکتر امامی رضوی با اشاره به رویکرد شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت در بازنگری برنامه های آموزشی موجود و تدوین برنامه های جدید مطابق با نیازهای واقعی نظام سلامت در آن رشته، برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی را مبنای فعالیت و اقدامات شورای عالی برنامه ریزی در سال جدید عنوان کرد.

 

 
       
   

حضور معاون اجرایی و مشاور معاون آموزشی در جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی قم

یازدهمین جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور دکتر اخوان معاون اجرایی و مشاور معاون آموزشی،  معاون آموزشی و سایر اعضای هیات رئیسه دانشگاه، اساتید، دانشجویان و کارکنان در روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن امام علی "ع" دانشگاه برگزار شد.

 

 
       
   

بهره برداری از ظرفیت جوامع مدنی و مردم عامل مهمی در کنترل بیماری های غیرواگیر است

نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر با اشاره به فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در حیطه کنترل و پیشگیری بیماری های غیرواگیر، از توصیه های کمیسیون سازمان جهانی بهداشت در این زمینه سخن گفت.

 

 
       
   

اولین جلسه شورای موکس کشوری آرمان تشکیل شد

اولین جلسه شورای موکس کشوری حضور رئیس محترم دانشگاه، معاونین و اعضای شورای آرمان تشکیل شد، بعد از قرائت قرآن و خیر مقدم و معارفه، گزارشی از پیشرفت پروژه MOOCs-LMS (نوید-آرمان) ارائه شد و سپس اعضا به بررسی شیوه نامه مدیریت و ارائه برنامه های آرمان و فراخوان تولید محتوای الکترونیکی پرداختند.

 

 
       
   

آئین‌نامه تائید فرایند اعتبار بخشی دوره‌های آموزشی دبیرخانه‌های معاونت آموزشی به تصویب رسید

آئین‌نامه تائید فرایند اعتباربخشی دوره‌های آموزشی دبیرخانه‌ های معاونت آموزشی به تصویب رسید و بر مبنای آن همه دبیرخانه‌های معاونت آموزشی موظف شدند تا پایان سال 97، آئین‌نامه‌های اعتباربخشی دوره‌های آموزشی مربوط به خود را جهت تصویب به شورای گسترش ارائه نمایند.

 

 
       
   

ماموریت گرایی و ارتباط هدفمند دانشگاههای علوم پزشکی ایران با مراکز علمی دنیا

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع متخصصین خارجی با اشاره به تجربیات جمهوری اسلامی در ارتقای نظام سلامت طی دهه های گذشته گفت: دانشگاههای علوم پزشکی ایران ماموریت محور هستند و به صورت هدفمند با مراکز علمی دنیا ارتباط برقرار می کنند.

 

 
       
   

تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای تحول و نوآوری در آموزش علوم پایه پزشکی

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی با تشریح برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: لازم است ترجمان این برنامه ها در علوم پایه نیز تدوین شود.

 

 
       
   

گام برداشتن در مسير مرجعيت علمي و همسو شدن با دانشگاه هاي كارآفرين از اهداف برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه 9 میباشد

دکتر حسینی تصریح کرد در ميان ۱۲ بسته طراحي شده در تحول و نو آوري در آموزش دو بسته همسو شدن با دانشگاه نسل سه و گذر از اين نسل به دانشگاه نسل چهار و مرجعيت علمي داراي اهميت بسياري است.

 

 
       
   

برنامه ریزی منسجم وزارت بهداشت برای توسعه اخلاق در بخش های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات

عملکرد و فرایند تشکیل سه کمیته اخلاق در آموزش، پژوهش و ارائه خدمات در نشست شورای عالی اخلاق پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 
       
   

بروزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی مورد حمایت قرار می گیرد

معاون آموزشی وزارت بهداشت به روند اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره و اهم برنامه های حوزه آموزش علوم پزشکی کشور را در ماههای ابتدایی سال جاری ذکر کرد.

 

 
       
   

برگزاری مجموعه کارگاه های مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی

در پی برنامه مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی برای برگزاری کارگاههای آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاهها تاکنون 4 کارگاه توسط این مرکز برگزار شده است.

 

 
       
   

برگزاری جلسه هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت/ موافقت با استخدام 127 نفر عضو هیات علمی به صورت استخدام پیمانی

در جلسه بیست و سوم اردیبهشت ماه هیات مرکزی جذب که در مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد با استخدام پیمانی 127 عضو هیات علمی موافقت بعمل آمد و درباره 44 مورد تمدید استخدام پیمانی و 10 مورد خاص تصمیم گیری صورت گرفت.

 

 
       
   

سومین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی منتشر شد

سومین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی در تاریخ 9 اردیبهشت ماه لغایت 9 تیر ماه 1397 می باشد.

 

 
       
   

در کنگره سراسری پیوند و اهدای کلیه مطرح شد؛ هزاران بیمار نیازمند پیوند کلیه و دیالیز تحت پوشش درمانی هستند

نائب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی با اشاره به مسائل اخلاقی پیوند عضو گفت: امیدواریم علوم نوین مانند سلول های بنیادی راهکار مناسبی برای کمک به بیماران نیازمند پیوند عضو فراهم آورند.

 

 
       
   

در اولین جلسه شورای آرمان مطرح شد؛ هدف ما ارائه زیر ساخت ها و ابزار لازم جهت تسهیل آموزش مجازی در دانشگاه های علوم پزشکی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی، دکتر سید ناصر استاد در اولین جلسه شورای آرمان: هدف ما ارائه زیر ساخت ها و ابزار لازم جهت تسهیل آموزش مجازی در دانشگاه های علوم پزشکی است.

 

 

 

 
       
   

نیازسنجی نیروی انسانی متخصص پزشکی تا سال 1404 در دستور کار قرار دارد

دکتر ایدنی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاههای علوم پزشکی و مناطق آمایشی کشور در راستای نظام آموزش پاسخگو از نیازسنجشی نیروی انسانی متخصص پزشکی متناسب با دستورالعمل های شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی خبرداد.

 

 

 

 
       
   

تدوین برنامه های آموزشی برای بیماران درخصوص بیماری های غیرواگیر در دستور کار وزارت بهداشت قرار می گیرد

دکتر باقر لاریجانی نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر در نشست دبیرخانه این کمیته با بیان اقدامات صوت گرفته در حوزه کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گفت: با تلاش های صورت گرفته اطلاعات مرتبط با بیماریهای غیرواگیر و عوامل خطر آنها در سطوح ملی و استانی وجود دارد و لازم است برنامه ریزی لازم برای جمع آوری اطلاعات و محاسبات مورد نیاز در سطح شهرستانها نیز صورت گیرد.

 

 

 

 
         
       
       اخبار بین الملل  
       
         
   

همکاری ایران و سوئیس در حوزه سلامت

معاون آموزشی وزارت بهداشت در دیدار با دبیرکل وزارت آموزش تحقیقات و نوآوری سوئیس با اشاره به توانمندی های ایران در حوزه های مختلف نظام سلامت بر لزوم تشکیل کمیته های مشترک بین دو کشور برای برنامه ریزی و توسعه همکاری ها تاکید کرد.

 

 

 

 
       
   

همکاری کشورها در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر توسط ایران مطرح شد

نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با شرکت در نشست کمیسیون عالی جهانی بیماری های غیرواگیر اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مطرح کردند.

 

 

 

 
       
   

گسترش روابط علمی و دانشگاهی ایران و لبنان

در ملاقات نماینده معاون آموزشی وزارت بهداشت با رئیس دانشگاه لبنان بر ارتقای روابط علمی و دانشگاهی دو کشور تاکید شد. دکتر سید محسن رحیمی مدیر کل  امور دانشجویان شاهد و ایثارگر که بعنوان نماینده معاونت آموزشی وزارت متبوع جهت پیگیری مسایل آموزشی به لبنان سفر کرده بود در ملاقاتی که با ریاست دانشگاه لبنان داشت بر ارتقای سطح تبادلات علمی بین دو کشور تاکید نمود.

 

 

 

 
         
       
      اخبار آزمون ها  
       
         
   

بازدید وزیر بهداشت از چهل و پنحمین دوره آزمون دستیاری

وزیر بهداشت به همراه معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از چهل و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیاری پزشکی تخصصی بازدید کرد.

 

 

 

 
       
   

اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص مسائل مرتبط با سهمیه های مورد پذیرش در آزمونهای ورودی رشته های تخصصی علوم پزشکی

مرکز سنجش آموزش پزشکی  طی اطلاعیه ای در خصوص مسائل مرتبط با سهمیه های مورد پذیرش در آزمونهای ورودی رشته های تخصصی علوم پزشکی توضیح داد.

 

 

 

 
       
   

امکان شرکت داوطلبان واجد شرایط در آزمون مرحله دوم دکتری تخصصی (Ph.D) در بیش از یک رشته فراهم شد

در بیستمین نشست شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی که در محل وزارت بهداشت برگزار شد امکان شرکت داوطلبان واجد شرایط در آزمون مرحله دوم در بیش از یک رشته در 9 مجموعه آزمون ورودی دکتری تخصصی (Ph.D) مطابق ضوابط مربوطه و به منظور گزینش مستعدترین داوطلبان به تصویب رسید.

 

 

 

 
       
   

از سوی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی جزئیات آزمون ورودی دستیاری دندانپزشکی اعلام شد

به گفته دکتر رزمی آزمون ورودی دستیاری دندانپزشکی که قرار بود صبح روز 14 تیرماه سالجاری در دانشکده های دندانپزشکی برگزار شود به نوبت بعد از ظهر همان روز موکول شد.

 

 

 

 
       
   

اعلام نتایج مرحله اول آزمون المپیاد علمی دانشجویان پزشکی کشور / راهیابی 90 نفر به مرحله دوم آزمون

با بررسی واعلام نتایج مرحله اول آزمون انفرادی (غربالگری) دهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان پزشکی و براساس آئین نامه مربوطه 90 نفر برگزیده شدند که بر این اساس مقرر شد تا در مرحله دوم از هر کلان منطقه آمایشی حداقل یک تیم جهت رقابت حضور داشته باشد.

 

 

 

 
       
   

آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) برگزار شد/ اعلام نتایج تیرماه سالجاری

دکتر ایدنی از برگزاری آزمون کتبی پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در روز پنجشنبه 13 اردیبهشت ماه به صورت غیرمتمرکز در 16 مرکز دارای مجوز برنامه آموزشی خبرداد و با اشاره به اینکه آزمون شفاهی این دوره در حال برگزاری است افزود اعلام نتایج اولیه این آزمون تیرماه سالجاری از طریق این مراکز به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

 

 

 

 
       
   

اطلاعیه مهم برای داوطلبان آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت

باتوجه به اینکه امسال برای اولین بار درس استعداد تحصیلی در آزمون دکترای تخصصی (PhD) وزارت بهداشت گنجانده شده است. مشاور معاون آموزشی در امور سنجش آموزش پزشکی از داوطلبان خواست در پاسخ به سوالات دقت و سوالات استعداد تحصیلی را از شماره 170در پاسخ نامه تکمیل نمایند.

 

 

 

 
       
    اطلاعيه در خصوص آن دسته از داوطلبان شركت در آزمون دكتري تخصصي و پژوهشي سال 97 كه نمره زبان معتبر ندارند
مطابق با اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، كساني كه نمره زبان معتبر ندارند موظفند در آزمون زبان MHLE مورخ 31 خرداد 1397 شركت نمايند و نمره لازم (براي دكتري تخصصي 45 به بالا و براي دكتري پژوهشي 50 به بالا) را كسب كنند. در صورت عدم كسب نمره حد نصاب پاسخنامه آزمون دكتري آنها تصحيح نخواهد شد و آزمون دكتري اين افراد كان لم يكن تلقي خواهد شد.

 

 

 

 
       
   

بازدید معاون آموزشی وزارت بهداشت از محل برگزاری چهل و پنجمین آزمون دستیاری تخصصی بالینی

معاون آموزشی وزارت بهداشت به همراه جمعی از مدیران حوزه آموزش و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از محل برگزاری چهل و پنجمین آزمون دستیاری تخصصی بالینی در این دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

 

 

 

 
       
   

تمام تدابیر برای برگزاری هرچه بهتر چهل و پنجمین آزمون دستیاری تخصصی به کار گرفته شده است

معاون آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در برگزاری سلامت و ایمن این آزمون گفت: امسال برای اولین بار کمپین های طرح سوال منطقه ای با مشارکت اساتید دانشگاههای علوم پزشکی کشور تشکیل شد.

 

 

 

 
       
         
      اخبار دانشگاهها و مناطق آمایشی  
       
         
   

مرکز آموزش پزشکی عمومی در بیمارستان هاشمی نژاد ایجاد می شود

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تلاش داریم تا مهر آینده از فضای موجود در بیمارستان هاشمی نژاد به عنوان یک بیمارستان جنرال و عمومی با درمانگاه های سطح یک برای آموزش سرپایی دانشجویان پزشکی استفاده کنیم.

 

 

 

 
       
   

اولين نشست مشترك معاونين آموزشي دانشگاه‌های علوم پزشكي و مؤسسات مستقر در منطقه آمايشي 10 در سال 97

اولين نشست مشترك معاونين آموزشي دانشگاه‌های علوم پزشكي و مؤسسات مستقر در منطقه 10 در سال 97 به‌منظور ايجاد هماهنگي بين دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي منطقه براي اجرايي کردن اقدامات راهبردي (منطقه‌ای) مرتبط با بسته‌های تحول و نوآوري با حضور معاونين آموزشي و مسئولين دبيرخانه تحول و نوآوري و پايش برنامه عملياتي تشكيل شد.

 

 

 

 
       
   

مرکز جامع مهارت ها و فناوری های نوین آموزشی در مشهد راه اندازی می شود

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تلاش داریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه مرکز جامع آموزش مهارتهای بالینی و جراحی و همچنین تکنولوژی های پیشرفته آموزشی در حوزه آموزش مجازی و حوزه قطب تکنولوژی را برای تمامی گروه های پزشکی در سطح منطقه راه اندازی کنیم.

 

 

 

 
       
   

انتخاب دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت کلان منطقه 9

در نشست رؤسا و معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان‌منطقه9 آمایشی، دکتر محمد اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به عنوان دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت این منطقه انتخاب شد.

 

 

 

 
       
   

دانشکده مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد می شود

 

مجوز راه اندازی دانشکده ی مجازی مستقر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشکده ی مجازی منطقه ۹آمایشی توسط شورای عالی آموزش مجازی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید شد.

 

 

 

 
       
   

صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی اولویت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تمام حوزه ها میباشد

دکتر دارابی با تاکید بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسبت به مردم اظهار داشت: باید اقتصاد مقاومتي و صرف جويي در تمام حوزه های دانشگاه تسری یابد.

 

 

 

 
       
   

یازدهمین جشنواره آموزشی شهيد مطهري در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با معرفي فرآيندهای برتر آموزشي به کار خود پایان داد

يازدهمين جشنواره آموزشي شهيد مطهري با تقدير از ۳۳ فرايند برتر آموزشي (۱۸ فرايند برتر از دانشگاه علوم پزشكي مشهد و ۱۵ فرايند برتر كلان منطقه ۹ آمايشي) به كار خود پايان داد.

 

 

 

 
       
       

 

 
         
   

  با مدیریت: دکتر حمید اکبری، دکتر عطاءاله پورعباسی

  سردبیر: دکتر زهرا خیری

  همکاران:

  میثم عبدالهی، ملیحه نجفی، دکتر نیلوفر پیکری، عباس درزی، دکتر محمد جلیل نواز، سارا زنجانی، سپیده خان بابا، فاطمه جهانسیر، فرنگیس روانبخش، محسن محبی، دکتر فاطمه رنجبر، معصومه فرج الهی، معصومه رجبی

  معاونت آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و تهران

  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  عکس:

  محسن محبی،‌ محمد بکائیان

  آدرس: تهران ـ شهرک غرب، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک C طبقه 13، معاونت آموزشی

  تلفن: 7ـ 88363976                                      نمابر: 88363983

  آدرس سایت: dme.behdasht.gov.ir