اخبار > امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه‌های بهداشت ایران و چک


  چاپ        ارسال به دوست

امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه‌های بهداشت ایران و چک

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

در سفر معاون آموزشی وزارت بهداشت به پراگ یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه‌های بهداشت کشورمان با جمهوری چک در زمینه‌های بهداشتی و پزشکی به امضا رسید.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بنا به دعوت معاون وزیر بهداشت جمهوری چک در رأس هیأتی به این کشور سفر کرده است، چهارشنبه با «رومن پریمولا» معاون وزیر بهداشت چک دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار ضمن تشریح وضعیت بهداشتی و درمانی و پیشرفت‌های چشمگیر کشورمان در عرصه علوم پزشکی و ارائه آماری در خصوص دانشکده‌ها و مراکز پزشکی و دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری مشترک با جمهوری چک در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی پزشکی از جمله تبادل اساتید و متخصصان دو کشور، همکاری درحوزه بیماری‌ها، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، سلول‌های بنیادی و نیز همکاری‌های دارویی تأکید کرد.

معاون وزیر بهداشت چک نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های پزشکی و بهداشت و درمان، بر آمادگی کامل جمهوری چک به منظور آغاز همکاری در حوزه‌های یادشده تأکید کرد.

در پایان این ملاقات، یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت بهداشت کشورمان با وزارت بهداشت جمهوری چک به امضا رسید که بر اساس آن طرفین در خصوص همکاری در زمینه‌های بهداشتی، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، تحقیقات پزشکی، ارتباط بین مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های پزشکی دو کشور، تبادل تجربیات و اطلاعات در حوزه علوم بالینی، پوشش سلامت همگانی و علوم دارویی توافق کردند.

 


٢٠:٣٠ - 1396/02/21    /    شماره : ١٣٩٠٦٥    /    تعداد نمایش : ٧٧٦